Gratis

Consultant fonduri europene

A & I Flash-consulting Centre S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare;
  • Persoana serioasa si responsabila;
  • Abilitati de comunicare si organizare;
  • Cunostinte avansate in utilizarea MS Office - Word, Excel;
  • Personalitate organizata, gandire analitica, atitudine proactiva, spirit de initiativa;
  • Capacitatea de a lucra cu termene limita;
  • Atentie la detalii;
  • Experienta in programe/proiecte cu finantare nerambursabila nu este necesara;
  • Cunostintele in domeniul economic reprezinta avantaj;
Asteptam CV-ul tau pe e-mail, la adresa flash.consultanta@gmail.com.

Descrierea jobului

Postul prеsupunе activități de consultanță cu privire la progrаmеlе dе finanțarе nеrambursаbile, realizаreа și completаrea documentațiilor specificе obținеrii finаnțărilor nerambursabile, consultanță în implementarea și managementul proiectelor, cunoștințe privind legislația în vigoare aplicată în cadrul programelor cu finanțare UE.

Atributii:

1. Documentarea in vederea realizarii proiectului:
- identifica conditiile de aplicare conform legislatiei in vigoare si normelor de aplicare specifice tipului de proiect;
- analizeaza contextul de derulare a proiectului in acord cu dorintele clintului si previziunile de dezvoltare ale acestuia, prin raportare la legislatia in vigoare;
- analizeaza conditiile financiare tinand cont de posibilitatile financiare ale clientului si respectand normele de aplicare specific;
- stabileste documentele necesare depunerii cererii de finantare in functie de sectorul de activitate vizat de proiect si de linia de finantare aferenta proiectului, respectand legislatia in vigoare.

2. Elaborarea proiectului:

- identifica categoriile de informatii necesare in concordanta cu forma juridica de constituire a organizatiei si a partenerilor, cu tipul activitatilor derulate cu cele prezentate in cererea de finantare si cu Ghidul solicitantului;
- redacteaza proiectului si anexele din cererea de finantare in functie de tipul programului accesat, de activitatile stabilite cu partenerii din proiect, de specificatiile prevazute in Ghidul aplicantului, folosind limbajul adecvat si forma ceruta;

3. Implementarea proiectelor:

Elaborarea documentatiilor de atribuire si verificarea procesului de achizitii;
Intocmirea documentatiilor de rambursare a cheltuielilor efectuate conform planului de afaceri;
Completarea rapoartelor de progres, a cererilor de plata, etc

Suntem o companie specializata in consultanta in fonduri europene si vrem sa ne marim echipa. Entuziasmul si responsabilitatea ne caracterizeaza fiind genul de echipa unde te trezesti cu drag sa vii la birou. Echipa este dinamica, deschisa catre nou si cu dorinta continua de dezvoltare.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024