Gratis

Consultant Fonduri Europene

EUROGECON SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare in domeniul juridic/economic/administratie publica/management/relatii internationale sau echivalent
  • Experienta si dexteritate in utilizarea programelor de tip Microsoft Word si Microsoft Excel
  • Experienta in programe/proiecte cu finantare nerambursabila constituie avantaj
  • Cunoasterea limbilor straine maghiara si/sau engleza constituie avantaj
  • Permis de conducere cat B constituie avantaj
  • Persoana pe care o cautam trebuie sa fie organizata, harnica, responsabila, sociabila, dinamica, descurcareata, dornica de invatare.
  • Persoana cautata trebuie sa aiba capacitatea de lucru in echipa si uneori in conditii de stres pentru a face fata termenelor impuse in cadrul programelor/proiectelor de finantare nerambusabila.
  • Cunostiintele in domeniul economic reprezinta avantaj.

Descrierea jobului

  • Jobul presupune prestarea de servicii de consultanta in scrierea, depunerea, implementarea si monitorizarea proiectelor, consultanta in achizitii si servicii conexe acestora spre exemplu: mentinerea legaturii cu clientii firmei (in principal Unitati Administrativ teritoriale comune din judetul Bihor), cu autoritatile de management, cu institutii publice si colaboratori persoane juridice private, servicii de secretariat aferente proiectelor, deplasari in teren in judet.
  • Persoanele care nu au experienta in proiecte cu finantare nerambursabila vor trebui sa aiba dorinta sa invete (pe parcursul primelor luni de angajare, preferabil intr-o perioada cat mai scurta) regulile programelor de finantare, legislatia aplicabila si un nivel minim de intelegere a administratiei publice locale.
  • Cunoasterea limbilor straine Maghiara/Engleza constituie avantaj, precum si detinerea permisului de conducere cat. B
  • Persoana cautata trebuie sa cunoasca bine programele de tip MS Office pentru a utiliza computerul in ritm alert deoarece activitatea presupune in mare parte lucrul la birou la calculator.
  • Oferim un loc de munca full time, stabil, intr-un mediu profesionist, intr-un colectiv dinamic si cu experienta in domeniu.
  • Cod job: r474-n53wrl

Compania colaboreaza in principal cu adminstratii publice locale, dar si cu beneficiari privati. Avand in vedere ca pentru programarea 2014-2020 aferenta alocarii fondurilor de la uniunea europeana si de la bugetul de stat prin fondurile aferente, s-au lansat si urmeaza sa se lanseze noi masuri si programe de finantare, compania are nevoie de personal suplimentar deoarece cerinta de servicii a fimei este in continua crestere. Suntem o echipa tanara, ambitioasa, profesionista si cu renume castigat prin munca si rezultate pozitive continue.
Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 6 Mart. 2024 Expiră 5 Apr. 2024