Gratis

Consultant fonduri europene

SC PRO CONSULTING EXPERT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Consultantul își va desfășura activitatea în cadrul departamentului de management de proiect, în vederea scrierii si implementării proiectelor/contractelor din portofoliul companiei (asistență la derularea procedurilor de achiziții publice, elaborarea documentațiilor aferente cererilor de plată/rambursare, elaborarea rapoartelor de progres lunare și trimestriale, elaborarea documentelor/documentațiilor specifice managementului de proiect, asistență acordată clienților pe toată perioada derulării proiectelor și pe perioada de monitorizarea a acestora).

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Analiza ghidurilor de finantare in vederea intocmirii dosarelor pentru obtinere finantare prin: PNRR, AFIR, POR, AFM, CNI etc., in functie de liniile de finantare deschise
  • Coordonarea unui portofoliu de proiecte;
  • Realizarea activităților de management de proiect, planificare, monitorizare activități, controlul costurilor, raportare, evaluare;
  • Colectarea, prelucrarea și analiza informațiilor, realizarea de analize, puncte de vedere, sinteze și recomandări;

Beneficii:
  • Mediu profesionist de lucru;
  • Salariu motivant, cu posibilitatea de crestere in functie de performante;
  • Plan de stimulare corespunzător performanțelor personale și ale organizației;
  • Perfecționarea și specializarea la job prin derularea de proiecte complexe;
  • Activarea într-o piață de consultanță în continuă mișcare;
  • Angajator stabil în piața de consultanță.

PRO CONSULTING EXPERT S.R.L. este o firma de consultanta cu capital romanesc, ce si-a stabilit obiective de performanta satisfacerea unei game largite de nevoi ale clientilor in domeniul serviciilor de consultanta in management pentru obtinerea si implementarea de proiecte/investitii cu ajutorul programelor de finantare nationala sau prin instrumentele puse la dispozitie de Uniunea Europeana, atat in administratie publica si institutii de stat, cat si pentru companiile private.
Societatea noastra ofera o gama diversificata de servicii pentru clienti: scriere proiecte in vederea finantarii din fonduri comunitare si guvernamentale prin diverse Programe de finantare, implementarea proiectelor finantate, organizare proceduri de achizitii aferente proiectelor finantate, asistenta oferita constructorilor ce realizeaza investitiile pentru proiectele finantate. Prin prestarea acestor categorii de servicii clientii nostri si-au putut dezvolta localitatile si companiile in mod armonios prin diversitatea de probleme rezolvate in baza proiectelor intocmite in partenerat cu societatea noastra.
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024