Gratis

Consultant Fonduri Europene Nerambursabile

KES Business

Candidatul Ideal

Calificări
  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Competente și cunoștințe în domeniul accesării fondurilor nerambursabile;
  • Experiența de minim 2 ani în domeniul;
  • Experiența în elaborarea și implementarea a cel puțin 1 proiect finanțat din fonduri structurale;
  • Abilități organizatorice și management de proiect la nivel înalt cu un puternic simț al responsabilității;
  • Abilitatea de a gestiona stresul cu capacități puternice de rezolvare a problemelor, gândire critică și laterală;
  • Set de abilități pentru a se adapta la stiluri de comunicare în raport cu diferite situații și audiențe;
  • Cunoștințe de pachetul Microsoft Office;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Identificarea, documentarea și analiza permanenta a soluțiilor de finanțare pentru potențialii beneficiari publici și/sau privați;
  • Evaluarea eligibilității clienților, a ideilor de proiect si a cheltuielilor propuse;
  • Întocmirea documentației necesare obținerii fondurilor nerambursabile (cereri de finanțare, planuri de afaceri, previziuni financiare, etc.);
  • Asigurarea managementului proiectelor și colaborarea cu toate părțile implicate în elaborarea și implementarea proiectului, inclusiv echipa de proiect, clienți, furnizori specifici, autorități contractante și autorități de implementare.
  • Întocmirea documentelor necesare la implementarea proiectelor, inclusiv proceduri de achiziții, cereri de plata, cereri de rambursare și alte documente specifice.

Ce Oferim Noi
  • Salariu competitiv cu beneficii suplimentare;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Mediu de lucru profesional și stabil;
  • Atmosfera axată pe creștere și dezvoltare personală.

Descrierea companiei

Cine Suntem Noi
Suntem o firmă de proiectare specializată în întocmirea documentațiilor tehnico-economice pentru reabilitarea energetică a clădirilor publice și rezidențiale multifamiliale. Unele dintre serviciile noastre includ furnizarea de rapoarte de expertiză tehnică, audit energetic, certificate de performanță energetică, documentație pentru aprobarea lucrărilor de intervenție (DALI), analiză cost-beneficiu, documentație pentru obținerea autorizațiilor de construire, proiect tehnic și detalii de execuție.

Cu o experiență de peste 15 ani în domeniu, am livrat până acum proiecte de reabilitare termică a peste 10.000 de clădiri publice și rezidențiale cu suprafața totală construită desfășurată de peste 500.000 de metri pătrați și o valoare a investiției de peste 1 miliard de lei în toata România. Suntem axați pe tehnologie și inovație și ne concentrăm asupra dezvoltării continue, urmărind să ne depășim limitele cu echipa noastră entuziastă și dinamică formată din ingineri și experți de diferite specialități, arhitecți, manageri de proiect, consilieri juridici, economiști și coordonatori administrativi.
Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 13 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024