Gratis

CONSULTANT FONDURI EUROPENE NERAMBURSABILE

SIGM HOME PROJECTS SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Persoană optimistă cu atitudine pozitivă;
  • Persoană care lucrează cu pasiune, cu dorința de a se dezvolta personal și profesional, orientată spre rezultate;
  • Persoană responsabilă, implicată în activitate, cu disponibilitate pentru deplasări pe teren, care să aiba abilități foarte bune de comunicare;
  • Persoană analitică, disciplinată, ordonată, motivată de dorința de a învăța permanent;
  • Persoană care sa aibă (obligatoriu) următoarele calitați: seriozitate, punctualitate, atenție la detalii, rezistență la stres și la activitatea cu termene limită.
  • Abilități conceptuale în realizarea de materiale scrise
  • Experiență ăn managementul proiectelor finanțate din fonduri nerambursabile sau domenii conexe constituie un avantaj
  • Cunostințe în domeniul achizițiilor publice
  • Abilități de analiză, sinteză și furnizare de soluții prompt!!
  • Abilități de lucru simultan pe mai multe proiecte și activități
  • Capacitatea de a lucra independent

Descrierea jobului

  • scriere/implementare proiecte Fonduri Europene Nerambursabile în perioada curentă a programului de finanțare și, pentru că ne gandim la o colaborare pe termen lung, deschidere de a lucra și în perioada urmatoare a programului de finanțare (2021 – 2027). Programe operaționale: Programul Operațional Infrastructură Mare, Programul Operațional Competitivitate și Programul Operațional Regional, Planul Național de Redresare și Reziliență;
  • menținerea legăturilor cu instituțiile publice în vederea obținerii în termen a documentelor necesare desfășurarii activității;
  • consultarea în permanență a modificarilor legislative referitoare la obținerea avizelor și acordurilor
  • pregătire, verificare și depunere documentații în vederea depunerii la verificatorii de proiecte;
  • evaluarea tehnică și financiară a documentațiilor de achizitie publică;
  • elaborare documente specifice activității;
  • analiza ghidurilor de finanțare în vederea întocmirii dosarelor pentru obținere finanțare prin : PNRR, AFIR, POR, AFM, CNI etc., în funcție de liniile de finanțare deschise;
  • coordonarea unui portofoliu de proiecte;
  • realizarea activităților de management de proiect, planificare, monitorizare a activității, controlul costurilor, raportare, evaluare;
  • colectarea, prelucrarea și analiza informațiilor, realizarea de analize, puncte de vedere, sinteze și recomandări;

SIGM HOME PROJECTS SRL este o firmă de consultanță și proiectare în domeniul fondurilor europene/fonduri guvernamentale, cu capital românesc, ce și-a stabilit obiective de performanță satisfacerea unei game lărgite de nevoi ale beneficiarilor în domeniul serviciilor de consultanță în management/ proiectare/achiziții publice pentru obținerea și implementarea de proiecte/investiții cu ajutorul programelor de finanțare națională sau europeană, în administrație publica și instituții de stat, cât și pentru companiile private medicale.
Societatea noastră oferă o gamă diversificată de servicii pentru clienți: scriere proiecte în vederea finanțării din fonduri europene și guvernamentale prin diverse Programe de finanțare, implementarea proiectelor finanțate, organizare proceduri de achiziții aferente proiectelor finanțate, asistență oferită beneficiarilor ce realizează investițiile pentru proiectele finanțate în perioada de execuție. Prin prestarea acestor categorii de servicii beneficiarii noștri și-au putut dezvolta localitățile și companiile în mod armonios prin diversitatea de probleme rezolvate în baza proiectelor întocmite în partenerat cu societatea noastră.
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024