Gratis

Consultant Finaciar

TUDOR VALENTIN-COSTIN AGENT DE ASIGURARE
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Rolul consultantului financiar se bazează foarte mult pe înţelegerea nevoilor şi priorităţilor clienţilor, atât pentru a putea oferi soluţiile potrivite, dar şi pentru a îi susţine în procesul de evaluare, selecţie şi achiziţie a unei asigurări şi, ulterior, pe toată durata contractului. În acest fel, contribuie la personalizarea protecţiei, pentru că fiecare client este diferit şi are un set unic de nevoi, care presupune depăşirea sferei de vânzări.

Descrierea jobului

-comunici usor şi îţi face plăcere să cunoşti oameni noi
-ştii că pentru a avea succes e nevoie de perseverentă şi disciplină
-sustii lucrurile în care crezi
-eşti genul care merge inainte, indiferent de obstacole
-tii la principiile tale, indiferent de cât de dificil îţi este
-vrei să câstigi pe măsura efortului tău
-ştii că în vânzari cheia succesului este să pui clientul pe primul plan

Suntem o companie de asigurări şi pensii de origine olandeză. Suntem prezenţi în 18 ţări şi avem în spate o istorie de 170 de ani.
Este un loc în care fiecare consultant financiar este încurajat să acţioneze şi are autonomie în planificarea activităţii sale precum şi în organizarea agendei de lucru, este susţinut să evolueze şi să crească împreună cu echipa din care face parte şi, mai ales, este inspirat să-şi exploreze pasiunile.

Vino să devii cel mai bun alături de noi!
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024