Gratis

Consultant / Expert Fonduri Europene

ORIOR BUSINESS CONSULTANCY S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate sau în curs;
  • Cunostinte de operare PC, in special: Excel, Word si PowerPoint;
  • Capacitate foarte buna de comunicare, relationare si negociere;
  • Experieta minim 3 ani în implementarea de proiecte cu finanțare nerambursabilă;
  • Capacitate de concentrare, analiză și sinteză;
  • Capacitate de respecta termene limita și de a lucra în echipă;
  • Capacitate de a lua decizii și de a-și asuma responsabilitatea.

Descrierea jobului

  • Implementare proiecte Fonduri Europene Nerambursabile;
  • Menținerea legăturilor cu instituțiile publice în vederea obținerii în termen a documentelor necesare desfășurarii activității;
  • Consultarea în permanență a modificarilor legislative referitoare la obținerea avizelor și acordurilor;
  • Pregătire, verificare și depunere documentații în vederea depunerii la verificatorii de proiecte;
  • Eaborare documente specifice activității;
  • Analiza ghidurilor de finanțare în vederea întocmirii dosarelor pentru obținere finanțare prin : PNRR, AFIR, POR, AFM, etc., în funcție de liniile de finanțare deschise;
  • Coordonarea unui portofoliu de proiecte;
  • Colectarea, prelucrarea și analiza informațiilor, realizarea de analize, puncte de vedere, sinteze și recomandări;
  • Elaborare răspunsuri la solicitările de completare a documentației;
  • Intocmirea cererilor de plată, rapoarte de progres, achiziții unde este cazul.

ORIOR Business Consultancy (“ORIOR”) este o companie care furnizează servicii specializate în afaceri și management în domeniul consultanței pentru accesarea fondurilor europene nerambursabile. Echipa ORIOR se remarcă printr-o experiență vastă și expertiză de peste 15 ani în acest domeniu contribuind la succesul proiectelor care vizează accesarea fondurilor europene.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024