Consultant ERP WinMENTOR

Economic Soft Consulting SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Absolvent de Stiinte Economice – Contabilitate;
• Experienta de lucru in contabilitate sau experienta IT constituie un mare avantaj;
• Apreciem cunostinte privind bazele de date precum si alte competente IT;
• Cunostinte informatice peste medie in utilizare Word, Excel sau limbajul SQL;
• Aptitudini pentru concepere documente, documentatii, cunostinte de tehnoredactare, simt estetic;
• Experienta de lucru cu aplicatia WinMENTOR sau un sistem ERP;
• O buna intelege a proceselor de business;
• Bune abilitati de comunicare, orientare spre client si o buna auto-organizare;
• Capacitatea de a lucra eficient independent si in echipa, rezistenta la stress;
• Carnet de conducere cat. B si experienta la volan – optional.

Descrierea jobului

Despre post

• Suport (helpdesk) clienților in utilizarea aplicațiilor informatice;
• Implementarea aplicațiilor informatice însoțit de un consultant senior (în faza preliminară);
• Instruirea on-line (remote) a clienților pentru utilizarea aplicațiilor implementate;
• Monitorizarea si inregistrarea intervențiilor realizate in portofoliul de clienti alocați;

Noul consultant va trece prin urmatoarele stadii de integrare

• perioada de acomodare: primele 3 luni reprezintă etapa de învățare si practică asistată de un coleg experimentat;
• perioada de formare: de la 3 la 6 luni se acumulează experiență si se realizează primele intervenții directe cu clienții;
• sfârșitul perioadei de formare: după 6 luni se va putea desfăsura treptat activitatea în mod autonom.

Acest job nu presupune activitate de agent, muncă zilnică de teren, fie salar exclusiv după realizări!

Beneficii incluse

• Pachet salarial atractiv - dar care se negociază treptat de-a lungul perioadei de formare, in funcție de nivelul cunoștințelor actuale de specialitate si care va contine bonusuri de peformanta pentru perioada de lucru autonoma;
• Asigurare medicala;
• Instruire si formare continuă în cadrul echipei;
• Vei fi parte dintr-o echipă dinamică, care îți oferă un mediu de lucru plăcut, flexibil și propice pentru dezvoltarea unei cariere cu consecințe intelectuale benefice pe termen lung.

Îti dorești o carieră în consultanța de software economic? Esti absolvent de stiinte economice? Te invitam sa faci parte din echipa noastră care furnizează consultanta pentru business si servicii informatice pentru companii importante din zona Transilvaniei și nu numai! Furnizăm o gamă completă de servicii profesionale de consultanță, implementare si mentenanță software și avem un portofoliu de clienți important, deosebit de atractiv. Cu peste 25 de ani de experiență in distribuția de soft ERP (programul informatic WinMENTOR Enterprise impreună cu varianta mai veche WinMENTOR Classic) ne mărim echipa și te așteptăm alături de noi!

Fiecare proiect pentru noi este o noua provocare si un prilej de acumulare de noi cunoștințe, deci te asteptam să ne o scrisoare de intenție, câteva vorbe despre tine ca să vedem că ești interesat și să analizăm împreună șansele ca acest job ți se potrivește!
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.