Gratis

Consultant comercial

SC TOPAUTO COM SA

Candidatul Ideal

  • studii superioare economice;
  • cunostiinte juridice in domeniul comercial;
  • minim 7 ani experienta relevanta in comert/vanzari (domeniul auto/tractoare/utilaje agricole), de preferat cu diploma MBA;
  • disponibilitate pentru deplasari in tara in vederea prezentari si promovarii produselor;
  • disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate la targuri si expozitii;
  • permis de conducere categoria B - obligatoriu;
  • limba engleza la nivel mediu-avansat (scris si vorbit);
  • persoana cu independență în rezolvarea problemelor;
  • persoana cu capacitate de decizie si spirit de inițiativa;
  • persoana cu cunostinte bune de operare PC (sisteme de operare Microsoft si pachetul Office);
  • persoana cu simtul responsabilitatii si capacitate de organizare si disciplina a muncii.

Descrierea jobului

Descriere job și responsabilități:
  • conduce si coordoneaza activitatiile comerciale ale companiei, respectiv vanzare si achizitie;
  • contribuie la determinarea solutiilor optime ce urmeaza a fi ofertate clientiilor existenti si potentiali;
  • prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte tehnice pentru clientii potentiali si cei existenti;
  • prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor;
  • mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
  • identificarea nevoilor clienților, acordându-le suport în alegerea celei mai potrivite soluții;
  • întocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
  • redacteaza proiecte de contracte si participa la negocierea clauzelor legale contractuale;
  • coordoneaza programele de promovare si marketing (participare la targuri si expozitii nationale si internationale);
  • asigura confidentialitatea si securitatea datelor pe care le pastreaza si manipuleaza (clauza specificata in contractul de munca);
  • este direct raspunzator de indeplinirea atributiilor si sarcinilor de serviciu stabilite in fisa postului;
  • executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei.
Beneficii: bonus de performanță; prime de sărbători; tichete de masa

Cu o vechime de peste 25 de ani, SC TOPAUTO COM S.A. oferă soluții intergrate și un portofoliu larg de produse, precum tractoare și utliaje, folosite atât în agricultură, cât și pentru servicii comunale. Suntem prezenti pe întreg teritoriul Romaniei și punem la dispoziția clienților noștri servicii de service și mentenanță cu ateliere mobile. Misiunea companiei noastre este de a facilita accesul consumatorilor români la tehnologie cu un grad înalt de performanță la costurile cele mai mici.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024