Gratis

Consultant Call Center

AMICredit
10 poziții

Candidatul Ideal

AMICredit angajează Consultant Call Center!

Suntem de părere că a vinde nu este o meserie, ci o artă! Arta de a te pune în locul potențialului client și de a înțelege ceea ce simte și ceea ce gândește el.
AmiCredit este în căutare de noi colegi în locațiile noastre din București, Brasov, Sibiu și Cluj Napoca!
Te avertizăm că suntem o echipă de oameni tineri și dinamici. Dacă și tu crezi la fel despre tine haide să ne cunoaștem!

Așteptăm să ni se alăture companiei toți cei care:

- Se definesc prin profesionalism și maturitate în gândire
- Acționează cu responsabilitate
- Doresc să evolueze în carieră
- Nu se mulțumesc doar cu un salariu de bază și vor să câștige mai mult pe baza rezultatelor
- Au cunostiințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office
- Sunt persoane sociabile și atente la detalii

Experiența în call center nu este necesară dacă îndeplinești criteriile de mai sus, dar este un avantaj. Doar vino cu o atitudine bună și de restul de ne ocupăm noi.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Contactarea portofoliului de clienți
- Consilierea și oferirea cu profesionalism a celor mai bune soluții de creditare adaptate ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀nevoilor clienților
- Menținerea relației dintre departamentele de vânzări și bancă
- Să contribuie la îmbunătățirea proceselor și a strategiei de vânzări
- Gestionarea eficientă a bazelor de date și a aplicațiilor interne

Compensații și beneficii ca și angajat AmiCredit:
- Mediu de lucru dinamic în cadrul unei echipe tinere
- Salariu de bază fix + comisioane reale bazate pe implicarea și performanța la locul de munca
- Posibilitatea de a participa la concursuri și provocări lunare si bilunare
- Un program fix de luni pana vineri in intervalul 09-17:30 (pauza de masă inclusă)
- Posibilitatea de a interacționa cu diferite tipologii de oameni
- Training de pregătire profesională prin Școala de Banking al AMICredit (concept unic pe piață)

AMICredit este o companie de consultanță financiară, importantă pe piața intermedierilor de credite din România. Suntem prezenți in piața intermedierii de credite din 2008. În timp, datorită profesionalismului, seriozității și dedicării 100% în ceea ce facem, am devenit unul din cei mai importanți parteneri ai băncilor și un real ajutor pentru clienții ce apelează la serviciile noastre. Activitatea de vânzări produse financiar-bancare, se desfășoară în două moduri, și anume : - vânzări prin telefon, în care clienții sunt contactați telefonic pentru consultantă și creditare - vânzări directe, în care consultanții au întâlniri directe cu angajații companiilor sau instituțiilor publice pentru a-i consilia și a găsi soluții de creditare potrivite acestora. “Amicul planurilor tale” – este sloganul după care ne ghidăm activitatea zi de zi. Vrem să-ți înțelegem dorințele și nevoile și apoi, prin prisma experienței pe care o avem, să venim în ajutorul tău cu o soluție personalizată.

Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 15 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024