Gratis

Consultant Call Center

BCR ASIGURARI DE VIATA VIG SA

Candidatul Ideal

Abilitatea de a comunica în mod clar (scris și verbal);
Atenție și răbdare;
Abilitatea de a „citi” profilul de client și de a folosi „limbajul pozitiv”;
Tenacitate și capacitate de convingere;
Orientare către obiective;
Capacitate de gestionare a timpului excelentă și capacitatea de a gestiona presiunea;
Utilizator Microsoft Office, inclusiv Outlook; abilități în tehnologia de internet; Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu.

Descrierea jobului

Asigura mentinerea unei relatii solide cu clientii, in activitatea de servicii clienti.
Actioneaza ca punct unic de contact in legatura cu solicitarile clientilor referitoare la produsele si serviciile detinute in cadrul companiei.
Efectueaza o gama larga de activitati in vederea solutionarii cererilor formulate de clienti.
Ofera informatii/raspunsuri la solicitarile clientilor (email, telefonic), despre produsele si serviciile companiei; explica politicile companiei in relatia cu clientul.
Verifica/completeaza documentatiile primite din partea clientilor, referitoare la dosarele de maturitate, rascumparare, modificare date client etc, in vederea procesarii acestora de catre serviciile/departamentele abilitate.
Acorda consiliere si sprijin clientilor in etapa de servisare a acestora
Poate oferi clientilor informatii cu privire la servicii si produse pentru a-i sprijini in luarea unor decizii cu privire la un produs
Poate prezenta actualizari ale produselor existente
Poate prezenta posibilitati de upgradare a produsului detinut si a serviciilor oferite de companie clientilor
Efectueaza apeluri „de iesire” (outbound) - legate de studii, actualizarea datelor de contact, servicii de verificare și, posibil, de telemarketing sau de vânzări sau welcome calls
Îşi menţine actualizate cunoștințele și înțelegerea cuprinzătoare cu privire la toate produsele, serviciile, procesele şi sistemele companiei, pentru a fi capabil să raspundă la toate tipurile de întrebări.
Se menţine la curent cu cele mai bune practici ale pieței în domeniul servicii clienţi.
Investigheaza si mentine legatura cu alte servicii/departamente pentru rezolvarea prompta a nevoilor/solicitarilor clientilor. Mentine legatura cu functiunile de vanzari pentru punerea în aplicare și funcționarea eficientă a mecanismelor și proceselor serviciilor post-vânzare.

Descrierea companiei

BCR Asigurari de Viata Vienna Insurance Group

Prezentare generala:

2005 BCR Asigurari de Viata a fost infiintata la sfarsitul anului 2005 ca subsidiara a celei mai mari banci comerciale din Romania, BCR. 2006 Compania si-a inceput activitatea operationala in luna ianuarie 2006, in vederea dezvoltarii conceptului modern de servicii financiare integrate prin includerea in oferta Grupului BCR a asigurarilor de viata alaturi de servicii bancare, de administrare a activelor, leasing si asigurari generale. In anul 2006, actionarul majoritar BCR a fost preluat de Grupul Erste. 2007 In cursul anului 2007 compania a fost autorizata si ca administrator de fonduri de pensii facultative si a lansat primul sau fond de pensii facultative: Fondul BCR Prudent. 2008 In septembrie 2008 grupul austriac de asigurari Vienna Insurance Group achizitioneaza 88,47% din BCR Asigurari de Viata, BCR detinand un procent de 5%, restul actiunilor fiind detinute de catre persoane fizice.

Vienna Insurance Group, actionarul majoritar al companiei, este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii de asigurari din Europa Centrala si de Est si cuprinde aproximativ 50 de companii, activand in 25 de tari si oferind servicii de inalta calitate si solutii inovative de asigurare.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024