Gratis

Consilier Vanzari

Ama Home Design S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Nivel studii:medii,finalizate.
  • Cunostinte minime de operare calculator.
  • Orientare catre client,persoana proactiva si cu initiativa.
  • Orientare spre rezultate,determinata,organizata.
  • Usurinta in relationare si cu abilitati excelente de comunicare si prezentare.
  • Seriozitate,entuziasm si putere de munca.
  • Solutionarea problemelor.
  • Munca in echipa.

Descrierea jobului

Echipa Ama Home Design cauta colegi pentru showroom-urile din Sibiu, Medias si Tg-Mures.
Cautam o persoane dinamice,cu initiativa si sociabile.
Principalele responsabilitati ale postului:
  • Promovarea si vanzarea produselor oferite de companie catre clienti,respectand standardele si politicile companiei.
  • Intampinarea clientiilor si prezentarea varietatii si calitatii produselor oferite de companie.
  • Identificarea nevoilor clientului si propunerea celor mai bune solutii,realizand o vanzare consultativa.
  • Este in permanenta la curent cu campaniile promotionale si noutatile din cadrul companiei.
  • Foloseste toate instrumentele oferite de companie pentru a putea fi cat mai informat posibil.
  • Pregateste corect si complet documentele necesare in vederea vanzarii produselor in conformitate cu prevederile legale si regulile companiei.
  • Incasarea corecta a sumelor aferenta preturilor produselor,indiferent de metoda de plata.
  • Administrarea corecta si riguroasa a numeralului incasat in magazin.
  • Vegheaza permanent asupra produselor din magazin pentru a preveni orice furt sau distrugere.
  • Este responsabil de curatarea si pastrarea tuturor produselor in perfecta ordine.
  • Este responsabil de pastrarea magazinului la cele mai inalte standarde in ceea ce priveste atitudinea fata de client,tinuta personala,curatenia magazinului.
  • Inregistreaza plangerile clientilor iar daca nu le poate solutiona le directioneaza catre seful ierarhic superior.
  • Este responsabil impreuna cu ceilalti membrii din echipa magazinului de valorile,bunurile si stocurile din magazin.

Ama Home Design este o companie care ofera clientilor sai o colectie completa de mobilier de calitate: bucatarii,camere de tineret,camere de zi /livinguri,canapele,dormitoare,holuri,mese si scaune,saltele,accesorii si decoratiuni.Produsele au design variat de la clasic la modern. Intr-o gama larga de culori.
Misiunea Companiei Ama Home Design este de a satisface toate cerintele clientilor,sa ofere un raport calitate-pret excelent.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024