Gratis

Consilier vanzari

INDICO TRADING INTERNATIONAL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Cautam colege cu abilitati dezvoltate de comunicare pentru magazin bijuterii unicat.
  • Experienta nu este necesara insa, daca exista, reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte in efectuarea operatiunilor de vanzare/incasare ;
  • Persoana deschisa, pozitiva, spontana, orientata catre clienţi;
  • Persoana rezistenta la lucrul sub presiune, integra si corecta;
  • Capacitatea dе a trata clientii intr-un mod profesionist, precum si bune abilitati dе comunicare si putere dе convingere;
  • Energie si pasiune pentru vanzari, placerea dе a interactiona cu clientii;
  • Un vocabular comercial sofisticat, bune maniere si eleganta;
  • Capacitate dе lucru in echipa;

Descrierea jobului

CERINTE:
  • Studii liceale finalizate.
  • Sa aiba excelente abilitati de comunicare si abilitatea de a identifica usor si de a intelege nevoile clientilor;
  • Orientata spre rezultate, eficienta, perseverenta in atingerea obiectivelor;
  • Atenta la nevoile clientului, amabila, ordonata;

Descrierea jobului:
  • Relatia directa cu clientii, abordarea, asistarea, consilierea unei clientele exigente;
  • Identifica nevoile si asteptarile clientilor, ofera informatii corecte si complete despre produse si recomanda produsele adecvate (sa ajute clientii sa-si gaseasca bijuteria potrivita);
  • Procesarea /preluarea comenzilor, ambalarea si pregatirea acestora pentru clienti;
  • Sa mentina un mediu de lucru profesionist, ordonat si estetic in magazin
  • Sa cunoasca foarte bine produsele oferite;
  • Sa lucreze/incaseze cu numerar si card/POS;
  • Sa intocmeasca note receptie marfa, sa completeze registrul special de evidenta a metalelor pretioase, registrul de casa, corecta gestionare a numerarului rezultat din incasari etc.;
  • Aranjarea si intretinerea produselor din magazine;
  • Verifica periodic starea generala a bijuteriilor expuse şi se ingrijeşte de pastrarea aspectului original al acestora;
  • Participarea la inventarele periodice;

BENEFICII
  • Loc de munca sigur intr-un ambient modern si placut (un spatiu de lucru simpatic de tip boutique);
  • Pachet salarial atractiv.
  • Decontare transport;
  • Discount pentru cumparaturile personale;
  • Training.

Suntem o echipa dedicata si pasionata din lumea bijuteriilor, si acum cautam colege de incredere cu experienta in vanzari pentru a se alatura calatoriei noastre. Suntem convinsi ca fiecare membru aduce un plus de valoare in universul nostru stralucitor. Daca va pasioneaza industria bijuteriilor, acesta este momentul sa va alaturati echipei noastre.

Asteptam cu nerabdare sa primim aplicatia dvs. si sa va cunoastem mai bine. Daca sunteti gata sa straluciti in echipa noastra, trimiteti CV-ul dvs. si sa incepem aceasta calatorie fascinanta impreuna.Va multumim pentru interesul dvs. si asteptam sa aflam mai multe despre experienta si pasiunea dvs. in domeniul bijuteriilor unicat, lucrate manual din aur si argint.

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024