Gratis

Consilier vanzari

MBT THREE STORES SRL

Candidatul Ideal

Compania Mobile Trends caută să își completeze echipa cu o persoană entuziastă și pasionată de tehnologie în magazinul său din Iulius Mall Timișoara.

Cerințe:

Abilități excelente de comunicare și prezentare pentru a putea interacționa cu clienții într-un mod informativ și plăcut.
Experiență anterioară în vânzări sau în domeniul accesorii pentru telefoane (reprezintă un avantaj).
Dorința și capacitatea de a oferi o experiență de cumpărături de calitate, prin consiliere și ghidare în alegerea celor mai potrivite accesorii;
Capacitatea de a lua inițiativă în rezolvarea problemelor și de a lucra eficient atât individual, cât și în echipă.
Atitudine proactivă și pozitivă în interacțiunea cu clienții și colegii.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Consilierea și ghidarea clienților în selecția celor mai potrivite accesorii pentru telefoanele lor.
Prezentarea și promovarea gamei noastre variate de produse, evidențiind beneficiile și funcționalitățile acestora.
Gestionarea stocurilor, monitorizarea inventarului și menținerea unui mediu organizat în magazin pentru a facilita accesul și vizibilitatea produselor.
Contribuirea la atingerea sau depășirea obiectivelor de vânzări stabilite de companie, prin realizarea de vânzări eficiente și prin promovarea produselor.
Comunicarea clară și eficientă cu echipa pentru a asigura coerența în informații și pentru a lucra împreună pentru a atinge obiectivele companiei.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv (3000 lei net)
Oportunitatea de a câștiga bonusuri în funcție de realizările în vânzări sau de atingerea obiectivelor stabilite.
Acces la traininguri specializate pentru a-ți dezvolta abilitățile în vânzări și cunoștințele în domeniul accesoriilor
Un mediu de lucru dinamic, susținător și stimulant, care încurajează creativitatea, colaborarea și inițiativa.
O cultură de lucru bazată pe echipă, care promovează colaborarea și sprijinul reciproc între colegi.
Aprecierea și recunoașterea eforturilor și performanțelor angajaților în cadrul companiei.

La Compania Mobile Trends, ne-am angajat să oferim clienților noștri o experiență unică și accesorii de cea mai înaltă calitate pentru telefoanele lor. Ne concentrăm pe inovație și oferirea celor mai recente și funcționale produse pentru a răspunde nevoilor tehnologice ale clienților noștri.

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024