Gratis

CONSILIER VANZARI SHOWROOM - Iasi

DOLINEX

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii;
  • Cunoștințe în domeniul instalațiilor termice, sanitare reprezintă un avantaj
  • Capacitate de efort susținut și rezistenta la stres
  • Persoana responsabila, dinamica
  • Abilitați de comunicare și orientare spre client
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

  • Vânzarea produselor din gamele de instalații termice și sanitare;
  • Cunoașterea produselor comercializate;
  • Consilierea clienților în alegerea produselor adecvate;
  • Întocmirea documentelor/contractelor de vânzări
  • Organizarea, distribuirea, aranjarea mărfii în showroom / depozit;
  • Respecta circuitul documentelor în aprovizionarea cu marfă și vânzarea directa;
  • Delimitează zonele de așezare a mărfurilor în rafturi, etichetează locațiile și păstrează ordinea în depozit;
  • Răspunde de întreținerea produselor din magazin, înlocuirea celor degradate, amplasarea produselor noi și promovarea acestora;

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Mediul de lucru atractiv;
  • Programe de instruire , perfecționare și dezvoltare profesională;
  • Tichete de masa;
  • Prime și cadouri de sărbători;
  • Bonus vacanta, evenimente pentru angajați, etc.;
  • Burse școlare acordate copiilor angajaților;
  • Echipamente de lucru de top;
  • Abonament medical în cadrul unei rețele private de sănătate;
  • Abonament la Bookster (biblioteca online).

Descrierea companiei

Cine suntem?
Distribuitor de echipamente și accesorii pentru instalații termice, sanitare și sisteme de ventilare-climatizare, cu peste 31 de ani de experiența. Înființată în 1991, Dolinex, cu sediul principal în Piatra Neamț este una dintre cele mai importante firme având ca domeniu de activitate comercializarea, proiectarea, montarea și execuția lucrărilor de instalații pentru construcții civile și industriale. Cu peste 60 de furnizori atât din Romania cat și din străinătate, compania noastră si-a consolidat un loc fruntaș în domeniul instalațiilor termice și sanitare.
Ce am realizat?
Firma Dolinex include peste 70 de angajați distribuiți în diferite structuri prezente pe teritoriul României. Ne desfășuram activitatea în sedii moderne cu showroom-uri, depozite, birouri și săli de training cu o suprafață totala de peste 10.000 mp. Din 1991 pana în 2023 am dezvoltat o rețea de 7 magazine, 3 depozite și un parteneriat cu peste 900 instalatori.
Misiunea noastră
Să comercializăm produse la un înalt nivel de calitate.
Valorile noastre
Performanta - obiectivul nostru principal este asigurarea unei calități deosebite a produselor și serviciilor oferite clienților cu ajutorul personalului calificat și școlarizat periodic.
Inovație - susținem și promovam tehnologii și materiale noi și performante din domeniul instalațiilor termice.
Consecvență - urmărim să devenim “partenerul tău în instalații“, nu doar un slogan, ci o realitate.
Respect pentru oameni și mediu - adoptam conduite corecte din punct de vedere etic cu respectarea deplina a persoanei și a mediului înconjurător.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024