Publicat 05 Nov 2018 | Expiră 06 Dec 2018

Consilier turism

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate in domeniul: geografie/ turism (ideal);
Operare PC –nivel mediu-avansat;
Limbi straine: engleza (nivel mediu-avansat | scris, vorbit, citit);
Cunostinte operare sisteme de rezervari b2b si ticketing;
Cunostinte de baza in domeniul comportamentului consumatorului din turism;
Cunostinte bune de geografie;
Cultura generala;
Abilitati de vanzare si negociere;
Excelente abilitati de comunicare, pe care sa le folosesti indiferent de temperamentul, starea de spirit sau mediul social din care face parte interlocutorul tau;
Mod de gandire orientat spre client;
Abilitati de orientare catre solutii (abordare logica, analitica);
Abilitati de comunicare (argumentare concisa şi logica, persuasivitate);
Aptitudini pentru lucrul in echipa si program prelungit cu deplasari.

Descrierea jobului

Descrierea jobului RESPONSABILITĂȚI:

Intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii;
Rezervarea serviciilor turistice si biletelor de avion solicitate;
Urmarirea derularii actiunii turistice;
Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie;
Deservirea cu promptitudine si profesionalism a fiecarui client sau potential client;
Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii/furnizorii actuali si atragerea declienti/furnizori noi;
Corespondenta cu clientii - realizarea de rapoarte, analize privind vanzarile, feedback-urile cat si contactul cu posibilii clienti;
Trebuie sa stii ce inseamna sa zambesti la telefon si esti constient de efectul acestui fel de zambet.

BENEFICII:
Mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica cu o vechime de 11 ani pe piata de profil;
Conditii moderne de munca;
Traininguri individuale pentru dezvoltarea profesionala/personala;
Teambuilding-uri;
Infotripuri;
Alte bonusuri;
Posibilitati de promovare in cadrul companiei;
Pachet salarial motivant in functie de experienta;
Bonus din vanzari in functie de performante.

In 2007, am inceput o noua misiune, un nou vis si-a pus amprenta prin calitatea de tour operator pe care a intreprins-o ca activitate principala.

Astazi la implinirea a 11 ani de activitate in domeniul turismului, suntem hotarati sa transcedem granitele online-ului si sa ramanem in continuare partenerul tau preferat caci vacantele tale nu sunt doar fotografii intr-un album, ci vise ce au prins viata in mainile noastre.

Misiunea noastra este sa oferim consumatorilor o experienta deosebita, din momentul rezervarii biletelor de avion sau a pachetelor turistice si pana ce ajung la destinatie, prin servicii prompte, sigure, inovative. Suntem tot timpul la dispozitia clientilor in orice problema intampina, avand o echipa prietenoasa si de incredere.

Expirat
Consilier turism  -  JACKOB TRAVEL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles