Gratis

Consilier Tehnic Vanzari - Piese Camioane

AD Auto Total srl
4 poziții

Candidatul Ideal

- Experienta anterioara pe o pozitie similara (identificare piese, intocmire oferte si vanzare de piese etc.) conditie obligatorie.
- Experienta in utilizarea aplicatiilor de identificare ale pieselor de schimb
- Detinerea cunostintelor teoretice cu privire la vehiculele comerciale- conditie obligatorie.
- Abilitati bune de operare a calculatorului (MS Office- Excel, Word).
- Experienta in customer service
- Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj
- Orientare spre client, spre rezultat si spre calitate, atent la detalii, organizat si analitic.
- Studiile tehnice reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Preia solicitarile de piese de schimb de la clienti si identifica piesele respective.
Verifica si identifica cele mai bune solutii tehnice si de pret in alegerea pieselor de schimb conform solicitarilor clientilor.
Intocmeste si transmite catre clienti ofertele de piese conform politicilor comerciale aprobate de companie.
Aloca in comenzi piesele de schimb din stocurile existente sau plaseaza comanda la diferiti furnizori.
Alege metodele si firmele de transport pentru livrarea propriu-zisa a comenzii
Consiliaza clientii cu privire la achizitia pieselor de schimb comercializate de companie.
Sustine in permanenta activitatea de vanzari
Asigura informarea permanenta si in timp util a clientilor cu privire la orice modificare aparuta in relatia de colaborare cu acestia, cat si cu cele mai noi modificari aparute in oferta de piese de schimb si preturile aferente.

Oferim:

- salariu atractiv
- tichete de masa
- bonus de performanta
- mediu de lucru placut
- asigurari private de sanatate

Leader in importul si distributia de piese auto din Romania, AD Auto Total este o firma cu capital integral romanesc, activa de mai mult de 30 ani in domeniul auto.
Portofoliul AD Auto Total numara acum peste 30.000 de clienti , iar cifra de afaceri pe anul 2021 este 340 mil. euro.
AD Auto Total s-a nascut din pasiune si dedicatie pentru domeniul auto si, astfel, de la inceput ne-am bazat pe calitate, corectitudine, profesionalism si rapiditate.
Astfel, am dezvoltat parteneriate stabile care, pe termen lung, fiind un sprijin real pentru clienti, au ajutat la evolutia noastra ca si companie:
O medie de 35.500 de comenzi zilnice / 86 de depozite regionale / 200 de agenti de vanzari / 340.000 mp suprafata de stocare / 100.000 km parcursi zilnic / peste 950 de autoturisme in flota de distributie / livrari locale in mai putin de 1h in marile orase.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024