Gratis

Consilier Tehnic - Call Center

AD Auto Total srl

Candidatul Ideal

In cadrul serviciului nostru de asistenta tehnica, oferim solutii de reparatii service-urilor noastre partenere.
Suportul acordat consta in:
- Documentatii tehnice de demontare / montare componente
- Scheme electrice
- Diagnoza ghidata
- Explicatii coduri eroare.
Daca esti o persoana cu experienta in service, capabil sa faci fata la noi provocari si iti doresti sa faci parte din echipa de tehnicieni a serviciului Infotehnic, iti oferim posibilitatea de a veni in echipa noastra.

Cerinte esentiale:
Minim 5 ani de experienta in service ca technician
Competente in sistemele unui autovehicul, in noile tehnologii si in diagnosticare si proceduri de reparatii
Capacitatea de a discuta calm cu clientii, de a da explicatii corecte atat verbal cat si in scris
Aptitudini excelente atat organizatorice cat si administrative si abilitatea de a prioritiza cerintele cat mai eficient
Abilitatea de a invata si a se adapta la noile tehnologii si sa detina bune cunostinte in lucrul cu calculatoarele
Cunoasterea unei limbi straine prezinta un mare avantaj

Descrierea jobului

Analizarea cererilor venite in platforma Infotehnic de la service-urile multi-marca, acestea putand fi de la localizari componente, tipuri de lichide folosite, proceduri de demontare – montare componente, scheme electrice, interpretare coduri de eroare, diagnoza ghidata, etc, pana la defecte care nu pot fi rezolvate decat prin diagnoza aprofundata!
Trimiterea informatiilor privind procedurile de reparare si diagnosticare si sfatuirea tehnicienilor din service la cererea acestora
Consultarea bazei de date Infotehnic, a documentatiei tehnice si a schemelor electrice de la producator si capacitatea de a cauta informatii relevante pentru rezolvarea problemelor tehnice

Conditii:
Contract de munca
Program de lucru: luni – vineri 09.00 – 18.00
Sediul: Bucuresti Sector 4
Salariul: competitiv in functie de experienta si de evolutie

Serviciul Infotehnic este parte integranta a Academiei Auto, aceasta fiind cea mai cunoscuta scoala pentru mecanici auto din Romania, astfel aveti posibilitatea de a participa la cursurile Academiei Auto si de a tine pasul cu tehnologia din industria auto.

CV-ul trebuie trimis pe adresa de email scoala@autototal.ro

Leader in importul si distributia de piese auto din Romania, AD Auto Total este o firma cu capital integral romanesc, activa de mai mult de 30 ani in domeniul auto. Portofoliul AD Auto Total numara acum peste 30.000 de clienti , iar cifra de afaceri pe anul 2021 este 340 mil. euro. AD Auto Total s-a nascut din pasiune si dedicatie pentru domeniul auto si, astfel, de la inceput ne-am bazat pe calitate, corectitudine, profesionalism si rapiditate. Astfel, am dezvoltat parteneriate stabile care, pe termen lung, fiind un sprijin real pentru clienti, au ajutat la evolutia noastra ca si companie: O medie de 35.500 de comenzi zilnice / 86 de depozite regionale / 200 de agenti de vanzari / 340.000 mp suprafata de stocare / 100.000 km parcursi zilnic / peste 950 de autoturisme in flota de distributie / livrari locale in mai putin de 1h in marile orase.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024