Gratis

Consilier Suport Brokeri Corporate

SC Groupama Asigurari SA

Candidatul Ideal

Groupama Asigurari isi mareste echipa de profesionisti.

Suntem o companie reala. Căutam colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.
Cautam coleg Consilier Suport Brokeri Corporate pentru echipa noastra din sediul central. Daca profilul tau se potriveste acestei descrieri, da-ne de veste si abia asteptam sa te cunoastem!

Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte :
  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in domeniul asigurarilor si in relatia cu partenerii brokeri;
  • Experienta de lucru cu produse de tip non-auto - minim 3 ani;
  • Dexteritate în utilizarea calculatorului și a aplicațiilor informatice specifice: Word, Excel, Outlook, etc;
Ne-am bucura sa descoperim ca ai:
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere;
  • Capacitate de a lucra in echipa si de a colabora cu departamente diverse;
  • Atenție la detalii față de clienții interni și externi;
  • Abilități bune de gestionare a timpului cu o capacitate dovedită de a respecta termenele limită.
  • Atitudine flexibila si proactiva in ceea ce priveste procesele de lucru;
  • Capacitatea de a livra rapid rezultate bune si de a te adapta unor situatii sau cerinte noi si provocatoare, specifice domeniului;
  • Deschiderea de a solicita si oferi feedback pentru imbunatatirea procesului de ofertare/emitere polite;
  • Dorinta de a adauga plus valoare in activitatea realizata, dand dovada de creativitate si propunand solutii ce pot usura activitatea.

Descrierea jobului

Ce face un Consilier Suport Brokeri Corporate:
  • Ofera raspuns la cererile de oferta/ validare/ aprobare cu nivel de complexitate crescut, primite de la brokeri;
  • Ofera suport de specialitate/ tehnic echipei din care face parte si colaboreaza cu departementul de subscriere pentru solicitari cu nivel de complexitate crescut;
  • Asigura rol de helpdesk pentru brokeri, oferind raspuns la cererile de clarificare/ informatii diverse/ lamuriri, etc.
  • Emite si ofera suport reprezentantilor brokerilor la emiterea politelor de asigurare;
  • Receptioneaza, verifica si arhiveaza politele de asigurare si documentatia aferenta emise de brokeri in conformitate cu normele interne;
  • Redacteaza ofertele de asigurare pentru cross-selling sau reinnoire, pentru a furniza brokerului livrabilul necesar inchiderii vanzarii;
  • Inregistreaza in aplicatiile specifice informatii si documente operationale (polite manuale, borderouri) pentru brokerii care nu fac acest lucru singuri, pentru a asigura livrabilele operationale (arhivare, reconciliere, comisionare);
  • Asigura servisarea corecta a clientilor, oferind raspuns brokerilor la cererile de suplimente, anexe, corectii (post vanzare);
  • Asigura managementul accesului la instrumente de lucru (activare/ dezactivare/ modificare useri) pentru partenerii brokerii care nu au platforme proprii interconectate cu Groupama;
  • Transmite periodic catre brokeri informatii necesare bunei desfasurari a activitatii;
  • Elaborează şi transmite situatii şi raportări (periodice şi ocazionale), conform solicitarilor de lucru.
Noi iti oferim:
  • Salariu fix+bonus trimestrial de performanta;
  • Modalitate de lucru in regim hybrid;
  • Tichete de masa;
  • Prime de sarbatori;
  • Prima de vacanta;
  • Abonament de sanatate;
  • Zile in plus de concediu, calculate in functie de vechimea totala in munca;
  • Abonament Bookster;
  • Posibilități de crestere si dezvoltare personala si profesionala.

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007. Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă. Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Politica de confidentialitate: Protectia datelor dvs. cu caracter personal este deosebit de importanta pentru noi va rugam accesati Politica privind Caracterul Privat al Informatiilor la urmatorul link https://www.groupama.ro/politica-de-confidentialitate

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024