Gratis

CONSILIER SERVICE ATV / CONSILIER SERVICE-PIESE SCHIMB AUTO

MARSHAL SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- Experienta minim 3 ani in pozitie similara
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Studii tehnice superioare finalizate (studii in domeniul auto, de preferinta)
- Cunostinte foarte bune de operare PC; cunoasterea programelor de devizare
- Cunoasterea tehnologiilor / procedurile de reparatie dintr-un service auto
- Organizat, eficient, amabil
- Permis de conducere categoria B
- Cunoasterea limbii engleze - la nivel de intelegere documentatie tehnica
- Utilizarea pachetului Microsoft Office
- Pasiune pentru domeniul tehnic - auto / ATV

Rugam persoanele care nu indeplinesc cerintele minime, sa nu aplice!

Descrierea jobului

- Informeaza clientii in legatura cu serviciile prestate de firma;
- Primeste si programeaza clientii conform graficului de activitate,
- Relationeaza cu departamentele functionale ale firmei
- Intocmeste devize estimative si transmite oferte de manopera si consumabile clientilor;
- Identifica piesele de schimb si materialele necesare;
- Raspunde de intocmirea si deschiderea documentelor de intrare in service;
- Efectueaza receptia fizica a autovehiculului si predarea acestuia la finalul lucrarilor.

BENEFICII
- Weekend liber
- Bonus in functie de performante
- Stabilitate - firma Marshal isi desfasoara activitatea in domeniul auto de peste 25 de ani;

Descrierea companiei

Descrierea firmei
Marshal SRL Ramnicu Valcea isi desfasoara activitatea din anul 1997, exclusiv in domeniul auto.
1997 - Comert si distributie piese schimb - Meteor, Trost Autoservice Technik, Conex Distribution
2002 - Dealer SUZUKI
2003 - Service multimarca autorizat de RAR
2007 - Importator si service de marca ATV Arctic Cat
2008 - Importator autorizat si Service de marca Suzuki Auto
2013 - Distribuitor autorizat ATV/Snowmobile/Echipamente: POLARIS, LINHAI, TGB, CanAm, Segway Powersports
2014 - Carosari autoutilitare de prima interventie Fire Guard / Med Guard
2018 – Dealer ISUZU D-Max
2020 - Distribuitor remorci REPO
2022 – Importator sisteme stins incendii FIRECO-Italia
2022 – Dealer MITSUBISHI Motors

In acest moment, firma noastra este intr-un proces accelerat de dezvoltare, oferind clientilor, persoane fizice, juridice sau institutii, servicii complete in domeniul autovehiculelor: vanzari, mentenenta, reparatii (mecanica, electrica, caroserie, vopsitorie), ITP, montaj accesorii, carosare vehicule de interventie, consultanta tehnica si financiara.

Cea mai importanta componenta a acestui proces este colectivul de profesionisti dedicati profesiei lor si clientilor firmei.
Acesta este si motivul pentru care dorim sa crestem cantitativ si calitativ colectivul firmei, propunand celor care doresc o schimbare posibilitatea de a dobandi noi abilitati si cunostinte.
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 8 Mart. 2024 Expiră 7 Apr. 2024