Gratis

Consilier rel. institutionale_in rel.cu mediul de afaceri

Compania Nationala Unifarm S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Studii, vechime:
• Studii universitare de licenta absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta, respectiv studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta in domeniul stiintelor economice/adminstrative/juridice
• Vechime in munca si în specialitate: minimum 5 ani
- Cunostinte:
• Cunoștințe privind consultanța în management (referitoare la normele, procedurile și tehnicile privind consultanța în management);
• Cunoștințe privind exercitarea proceselor de management,caracteristicile constructive si functionale ale sistemului de management si subsistemelor sale, managementul prin obiective, managementul prin proiecte si managementul prin bugete;
• Cunostinte de finanțe publice;
• Cunoștințe de drept comercial, administrativ, financiar și fiscal, al muncii, civil, penal și comunitar;
• Cunoștințe necesare pentru a identifica elementele de iregularitate, de a detecta și preveni fraudele.

Abilitati:
• Bună cunoaștere a mediului concurențial de afaceri;
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Atentie la detalii, gestionarea optima a informatiilor;
• Excelente abilitati de comunicare orala si scrisa;
• Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu;
• Bune cunostinte de operare pe calculator (utilizarea aplicatiilor din suita Microsoft Office, posta electronica, Internet);
• Spirit de observatie, dinamism, eficienta in rezolvarea atributiilor de serviciu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Realizează diagnoza mediului de afaceri și a climatului organizațional în care își desfășoară activitatea compania.
• Furnizeaza directorului general al organizației consiliere legata de relationarea cu mediul de afaceri aferent industriei farmaceutice;
• Elaboreaza diverse analize asupra mediului de afaceri;
• Colaboreaza cu celelalte structuri din cadrul companiei in scopul realizarii activitatii sale;
• Participă la elaborarea răspunsurilor la solicitările primite din partea reprezentantilor mediului de afaceri privind produsele si serviciile oferite de catre companie;
• Elaborează, la solicitarea directrorului general, propuneri de materiale care urmează să fie prezentate mediului de afaceri în ceea ce priveşte produsele si serviciile oferite de catre companie;
• Participă la elaborarea şi reactualizarea, ori de câte ori este necesar, a materialelor informative necesar a fi prezentate la intalnirile realizate cu reprezentanti ai mediului de afaceri;
• Realizeaza orice alte sarcini primite direct de la directorul general, in limita competentelor si responsabilitatilor pe care le are.
• Colaboreaza cu consilierul in management in vederea elaborarii documentelor.

Oferta:

- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru placut.

Persoanele care sunt interesate si indeplinesc cerintele postului pot transmite CV-ul pe adresa recrutare@unifarm.ro cu mentiunea “Pentru pozitia : Consilier in relatii institutionale_in relatia cu mediul de afaceri”.

Toate CV-urile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii care indeplinesc cerintele vor fi contactati pentru un interviu, celelalte aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare de angajare.

Compania Nationala “Unifarm” S.A. este infiintata inca din anul 1935, purtand de-a lungul timpului diverse denumiri. Cu o experienta de 80 ani in piata farmaceutica nationala si internationala, aceasta companie are ca obiect de activitate, in principal: asigurarea retelei sanitare cu medicamente, produse farmaceutice si parafarmaceutice, produse tehnico-medicale, aparatura si echipamente sanitare, seruri si vaccinuri, reactivi si cu alte produse din productia interna proprie si din import. Compania Nationala “Unifarm” S.A. colaboreaza cu Ministerul Sanatatii in vederea asigurarii programelor nationale de sanatate organizate si finantate de acest minister, prevazute in Legea nr. 100/1998 privind asistenta de sanatate publica.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024