Gratis

CONSILIER PIESE DE SCHIMB - SCANIA SIBIU

Scania Romania

Candidatul Ideal

Consilierul de piese lucrează în mod proactiv pentru a asigura îndeplinirea operațiilor cotidiene din magazia de piese a atelierului, pentru a asigura gestiunea corecta a stocului de piese, precum și pentru a garanta îndeplinirea nevoilor și așteptărilor clienților, de la chestionarea acestora până la întocmirea facturii și verificarea satisfacției clienților. Acest rol contribuie la o utilizare optimă a atelierului, precum și la stabilirea unor relații profitabile și de lungă durată cu clienții.

Cerinte:

Studii superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj
Orientare catre clienti (interni sau externi)
Cunostinte bune de limba engleza
Cunostinte avansate operare PC – MS Office (Word si Excel)
Capacitate de lucru sub presiune
Abilitati de comunicare excelente
Permis de conducere categoria B
Permis de conducere categoria C+E constituie avantaj
Abilitati de lucru in echipa, atentie la detalii, corectitudine si integritate

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Asigura gestiunea stocului de piese
Manevreaza, conform prevederilor legale in vigoare, piesele de schimb primite de la furnizorii externi si interni
Gestioneaza functionarea magaziei de piese impreuna cu colegii sai asigurandu-se ca exista flux eficient al documentelor de lucru
Contactează clientii într-un mod proactiv
Construieste si dezvolta relatii cu clientii prin furnizarea de servicii excelente, asigurandu-se ca nevoile acestora sunt intrunite
Ofera suport tehnic clientilor
Promoveaza activ si eficient serviciile din atelier
Preia cererile clientilor si intocmeste comenzile de lucru
Administreaza chitante, incasari si alte documente similare ( incaseaza numerar, emite documente fiscale)
Administreaza comenzile de achizitii si facturile aferente

Beneficii:

Salariu atractiv (salariu fix + bonus lunar),
Asigurare medicala si asigurare de viata;
Tichete de masa / Voucher Paste / Craciun
Posibilitate de dezvoltare intr-o companie automotive de success;

Descrierea companiei

Totul se leaga. Viitorul este al TAU.

Scania iti ofera un start unic in cariera. Produsele de clasa internationala, reteaua globala si concentrarea pe imbunatatirea continua iti ofera o rampa de lansare. Fie in Vanzari si Servicii, Marketing, Achizitii, Financiar sau in IT – dezvoltarea ta este solutia noastra cea mai sustenabila. Daca esti gata pentru provocare, iti oferim noi moduri de a avansa pana la capat si mai departe.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024