Gratis

Consilier Licitatii Asigurari

SC Groupama Asigurari SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Orice formă de pregătire / certificare în asigurări şi vânzări constituie avantaj;
  • Cunoștințe de limba engleză de nivel mediu;
  • Experiență minim 6 luni pe un post similar (vânzare asigurări, licitații);
  • Experiență minim 2 ani în industria de asigurări (cunoașterea specificului pieței de asigurări, competitori, produse de asigurare);
  • Abilități de operare pe calculator, utilizare a aplicațiilor informatice specifice, redactare, corespondență, analiză și raportare;
  • Bune abilităţi de comunicare, colaborare și influențare;
  • Capacitate de analiză și sinteză a informațiilor, gândire analitică;
  • Persoană proactivă, orientată către client și rezultat;
  • Deschidere crescută către învățare şi dezvoltare personală.

Descrierea jobului

  • Gestionează procesul de management al părților interesate (stakeholderi) în licitațiile pentru proiecte mari;
  • Pregătește și întocmește documentele și ofertele tehnico-economice privind participarea la licitaţii, participă în cadrul proceselor de licitație, monitorizează licitațiile;
  • Emite şi gestionează poliţe de asigurare câștigate la licitațiile la care a participat sau pentru clienții și partenerii repartizați;
  • Realizează (la nevoie) inspecţii de risc respectând normele interne specific;
  • Realizează transferul de date aferente contractelor si suplimentelor emise, precum si a contractelor reziliate;
  • Urmăreşte reînnoirea poliţelor de asigurare pe măsură ce expiră;
  • Oferă suport reţelei de vânzări în ceea ce priveşte participarea la licitaţii, cereri de ofertă sau vânzări directe de asigurări.

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007. Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă. Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Politica de confidentialitate: Protectia datelor dvs. cu caracter personal este deosebit de importanta pentru noi va rugam accesati Politica privind Caracterul Privat al Informatiilor la urmatorul link https://www.groupama.ro/politica-de-confidentialitate

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024