Gratis

CONSILIER JURIDIC

INDUSTRIAL CONSTRUCT SA

Candidatul Ideal

Cerintele postului:
- studii superioare juridice;
- cunostinte privind legislatia si reglementarile in domeniul;
- experienta pe un post similar 1-3 ani;
- cunostinte avansate de operare MS Office;
- cunostinte limba engleza – nivel mediu;
- posesia permisului de conducere categoria B constituie avantaj;
- bune abilitati de comunicare si relationare, abilitati de lucru in echipa si individual;
- atentie la detalii, capacitate de asimilare rapida a noilor cunostinte, capacitate de analiza si sinteza, capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea;
- persoana organizata, capacitate de adaptare la schimbare;
- perseverenta, integritate, responsabilitate, discernamant.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități ale postului:
- desfasoara activitati specifice privind pregatirea/analiza dosarelor procesuale;
- intocmeste adrese si raspunsuri cu caracter juridic;
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀- reprezinta interesele companiei in fata instantelor de judecata, organelor de cercetare penala si in fata oricaror alte persoane fizice sau juridice, publice sau private, in limitele mandatului incredintat;
- gestioneaza corespondenta interna si externa cu caracter juridic; monitorizeaza si actualizeaza politicile si procedurile in vederea conformarii cu reglementarile legale actuale.
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024