Gratis

Consilier juridic

S.C. UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.

Candidatul Ideal

  • Educatie: Facultatea de Drept
  • Experienta: minimum 8 ani
  • Utilizare calculator: suita MS Office, E-mail, Internet, aplicațiile de comunicare la distanță;
  • Nivelul de cunoastere al limbii straine: Engleza (scris si vorbit) avansat;
  • Cunostinte profesionale: cunoasterea legislatiei romanesti și a celei europene, cunoasterea legislatiei achizițiilor publice, cunostinte de drept civil, procedura civila, drept commercial, cunoasterea prevederilor legale referitoare la societăți, dreptul muncii.
  • Capacitate de prioritizare si organizare a sarcinilor;
  • Foarte bune abilitati de comunicare, atat in scris cat si verbal;
  • Gandire analitica, atentie la detalii;
  • Abilități de bun negociator
  • Atitudine pozitiva si orientata catre rezultate;
  • Spirit de echipa;
  • Dorinta de perfectionare

Descrierea jobului

  • Asigurarea consultanței, asistenței și reprezentării juridice a Companiei,
  • Întocmirea cererilor, actelor cu caracter juridic in domeniile de activitate ale ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Companiei
  • Redactarea de opinii juridice cu privire la aspectele legale ce privesc activitatea Companiei
  • Redactarea/avizarea contractelor și acordarea de sprijin în negocierea clauzelor contractuale
  • Verificarea legalității actelor primite spre avizare
  • Asigurarea consultanței în cadrul procedurilor de achiziții publice prin oferirea de asistență echipelor implicate, revizuirea contractelor, formularea de cereri de clarificări/răspunsuri la clarrificări, formularea de contestații sau alte acte în cadrul contestațiilor, plângerilor, precum și pe parcursul derulării contractelor de achiziție publică
  • Acordarea de asistență în aspectele legate de dreptul muncii
  • Reprezentarea Companiei în fața autorităților, instanțelor de judecată sau arbitraj, altor instituții sau persoane
  • Oferirea de suport avocaților externi pentru litigiile sau alte aspecte externalizate
  • Monitorizarea noutatilor legislative si a jurisprudentei relevante de natura sa impacteze activitatile Companiei

Principalele responsabilitati in domeniul achizitiilor publice:

• Redactare si avizare contracte achizitii publice (inclusive contracte de subcontractare) sau alte acte juridice incheiate cu persoanele juridice;

• Elaborare raspunsuri la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante;

• Formulare contestații și plangeri, în conformitate cu legislația achizițiilor publice;

• Urmarirea modificarilor legislative privind achizitiile publice;

•Formulare revendicari si note de dezacord in relatia cu beneficiarii contractelor de achizitii publice.

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 31 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024