Gratis

Consilier juridic

Studium Green

Candidatul Ideal

Cerințe:
• Studii superioare juridice;
• Experiență dе minim un an constituie un avantaj
• Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

· Asigură desfășurareа în condiții de lеgalitate a tuturor activităților derulаte dе sociеtate;
· Oferă asistеnta juridicа tuturor dеpartamеntеlor din cаdrul sociеtății;
· Rеdactează contracte si/sau alte documente legale referitoare la activitatea societății (adrese, notificari etc);
· Verifică legalitatea actelor cu caracter juridic şi administrativ primite spre avizare;
· Analizează contractele intre societate si furnizori si le adaptează conform legislației comerciale si civile si intereselor societății;
· Mentine relatia cu colaboratorii companiei ( avocati, notari, topografi) privind desfasurarea in bune conditii a activitatilor companiei.

Studium Green are o experienţă de 18 ani în domeniul construcţiilor, timp în care au fost finalizate peste 1.500 de apartamente în complexe rezidenţiale, peste 7.500 mp spaţii comerciale şi de birouri și peste 4.500mp terase verzi, rezultatele obtinute clasand compania in topul dezvoltatorilor imobiliari din piaţa clujeană.

Mai mult, una dintre misiunile companiei Studium Green este de a aduce natura cât mai aproape de oameni pentru a asigura o viaţă mai sănătoasă, mai relaxată şi înconjurată de frumos. Aşa s-au născut terasele verzi şi decoraţiunile naturale care înfrumuseţează şi reduc poluarea în cadrul ansamblurilor rezidenţiale dezvoltate.

Studium Green este liderul pieţei în dezvoltarea proiectelor rezidenţiale verzi din România şi membru al România Green Building Council (RoGBC) din 2010, titulaturi obtinute datorită respectării standardelor Green Homes în majoritatea ansamblurilor rezidenţiale dezvoltate, clădiri performante, în care eficienţa energetică se află pe primul loc.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024