Gratis

Consilier juridic

MARISTAR COM SRL

Candidatul Ideal

Postul este full time, cu program la birou, nu remote.
  • Licentiat(a) in stiinte juridice;
  • Experienta de minim 3 ani in domeniu;
  • Un grad ridicat de autonomie, responsabilitate şi angajament
  • Experienta in gestionarea si abordarea juridica a contractelor de achizitie publica;
  • Aptitudinea de a redacta intr-o maniera clara si succinta documente juridice;
  • Aptitudini de comunicare si negociere foarte bune;
  • Intelege si integreaza cu succes obiectivele departamentelor suport in asistenta juridica acordata;

Descrierea jobului

  • Gestioneaza si supervizeaza din punct de vedere juridic derularea contractelor de achizitie publica contractate de catre angajator;
  • Redacteaza, analizeaza, structureaza si negociaza contracte si documente din domeniul constructiilor, de exemplu: contracte de prestari servicii, contracte de vanzare – cumparare, contracte de antrepriza, etc.,adrese si notificari, acorda asistenta din perspectiva juridica privind aspectele tehnice si operationale;
  • Redacteaza actele cu caracter juridic ale societatii;
  • Redactarea documentelor necesare in derularea litigiilor si reprezentare in instantele de judecata din tara;
  • Formuleaza puncte de vedere pentru solutionarea oricaror altor problemele juridice specifice activitatii;
  • Consultarеа periodicа а legislаtiei juridicе, informаrea si acordareа dе consultаntа juridica departаmentelor din cadrul companiei cu privirе la modificаrile legislative specifice fiecarui domeniu de activitate;
  • Analizeaza/avizeaza pentru legalitate masurile care urmeaza a fi luate in desfasurarea activitatii societatii, precum si tuturor actelor care pot angaja raspunderea juridica a societatii;
  • Face propuneri pentru luarea masurilor legale preventive in diverse situatii in care societatea este implicata.

Maristar Com a devenit renumită în domeniul construcțiilor civile, rezidențiale, dar și în infrastructură și lucrări de geniu civil.
În prezent, cele mai importante proiecte de infrastructură în care este implicată compania, au o valoare de peste 130 de milioane de lei.
Continuăm să ne extindem pe segmentul de infrastructură, având experiența tehnică pentru a derula proiecte complexe cum sunt cele de reabilitare și construcție de poduri.
La inceputul anului 2024 am lansat cea mai mare investiție, un nou proiect rezidențial major, pe un teren de aproape 6,5 hectare achiziționat recent în municipiul Ploiești, județul Prahova, evaluat la 120 millioane de euro.
Maristar Com S.R.L. a derulat peste 130 de proiecte civile, industriale și de infrastructură, are peste 200 de angajați și o flotă cu peste 100 de utilaje și instalații.

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024