Gratis

Consilier juridic / Tehnoredactor / Secretar notariat

Birou Individual Notarial MOS ANCA LAURA

Candidatul Ideal

Dacă…
- te consideri o persoană responsabilă,
- reușești să interacționezi ușor cu alte persoane,
- ești rezistent/ă la stres,
- ești atent/ă la detalii,
- te motivează atingerea rezultatelor,
- ai rapiditate și precizie în tehnoredactare,
- ai un scris citeț,
- îți place să citești,
- operezi cu ușurință calculatorul (Word),
- știi să folosești email-ul, scannerul și imprimanta,
- vorbești engleza la un nivel mediu…
te așteptăm să aplici la acest job!

CV-ul trebuie să conțină OBLIGATORIU specificarea liceului, iar dacă e cazul, a facultății şi a SPECIALIZĂRII (Ex: Facultatea de drept - Ştiinte juridice).
Constituie avantaj dacă ai absolvit Facultatea de drept și cunoști limba maghiară.

Descrierea jobului

- vei tehnoredacta corect actele notariale după modele, și le vei adapta conform situațiilor întâlnite în practică, şi a legislației în vigoare;
- vei prelua solicitările clienților și vei păstra legătura cu aceștia;
- vei păstra legătura cu instituțiile care au legătură cu activitatea desfășurată (ANCPI, ANAF, primării, UNNPR, INFONOT etc.);
- vei analiza şi verifica documentele necesare actelor notariale (contracte, procuri, declarații, legalizări, moşteniri etc.);
- vei înregistra/verifica în programele informatice şi registrele specifice activității;
- vei păstra confidențialitatea asupra informațiilor, persoanelor și documentelor cu care intri în contact,
- îți vei îndeplini obiectivele conform solicitărilor notarului public.
Programul de lucru: 8 ore/zi.

Descrierea companiei

Birou notarial
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024