Gratis

Consilier Juridic - specializare Dreptul Muncii

dm drogerie markt

Candidatul Ideal

  • Licențiat/ă în științe juridice
  • Experiență de minim 3 ani în domeniu
  • Cunoștințe operare PC (excel,word)
  • Abilități foarte bune de comunicare verbală și în scris și de relaționare
  • Argumentare logică
  • Capacitate de organizare a timpului, a sarcinilor și a locului de muncă
  • Capacitate de a gestiona mai multe proiecte sau activități în aceeași perioadă de timp
  • Capacitate de a respecta termene limită
  • Atenție la detalii

Descrierea jobului

Alătură-te echipei dm!

Responsabilități
  • Oferă suport de specialitate și consiliere juridică departamentului HR
  • Consiliază managementul cu privire la corectitudinea și modul de realizare al procedurilor si regulamentelor privind personalul
  • Comunică cu autoritățile și consultanții externi in vederea respectării pevederilor legale
  • Reprezintă interesele și apără drepturile legitime ale companiei în fața autorităților publice, instituțiilor de orice natură, precum și în fața oricărei persoane juridice sau fizice
  • Participă la ședințele Comisiei pentruCercetarea Abaterilor Disciplinare
  • Consiliază compania cu privire la schimbările în politică de personal
Oferim
  • Muncă într-o echipă tânără și dinamică
  • Școlarizare și training
  • Dezvoltare personală și profesională
  • Un post sigur, într-o companie prezentă în mai multe țări europene
  • Pachet salarial motivant și bonuri de masă
  • Asigurare medicală privată

dm drogerie markt este unul dintre cele mai mari lanţuri de drogherii din Europa centrală, intrând în categoria celor mai puternice magazine de retail specializate în beauty, wellness, baby şi uz casnic cu o ofertă de peste 14.000 de produse. Corectitudinea şi încrederea ne ghidează acţiunile atât atunci când vorbim despre clienţii şi angajaţii noştri, cât şi atunci când vorbim despre partenerii noştri. Dorim să cooperăm cu aceştia pe termen lung, în mod fiabil şi corect, pentru ca ei să ne recunoască drept un partener cu care îşi pot realiza obiectivele dm.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024