Gratis

Consilier juridic/Secretar notariat

Societatea Profesionala Notariala - Bucuresti

Candidatul Ideal

Societatea Profesională Notarială Berevoianu - Chelaru, o echipă dinamică și profesionistă, își caută coleg(ă) pentru poziția de consilier juridic/secretar birou notarial.

Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, te invităm să ne cunoaștem.

CERINȚE:
– experiența in domeniul juridic de cel puțin un an;
– studii superioare, absolvent/ă al/a Facultății de Drept;
– rapiditate și acuratețe în tehnoredactarea actelor notariale în baza documentației puse la dispoziție și a prevederilor legale aplicabile;
– abilități de comunicare și relaționare interumană (amabilitate, disponibilitate și deschidere față de clienți și membrii echipei);
– cunoștințe de operare PC (pachetul Microsoft Office);
– rigurozitate în respectarea termenelor-limită și a sarcinilor.

Descrierea jobului

– secretariat și lucrul cu platforma ANCPI - Eterra;
– tehnoredactarea actelor notariale: declarații, legalizări, procuri, contracte, succesiuni, divorțuri etc;
- asigură o verificare preliminară a documentelor puse la dispoziție de către părți, sub supravegherea notarului public coordonator;
– pregătirea documentației necesare întocmirii actelor și informarea clienților cu privire la documentele necesare în vederea încheierii acestora;
– verificarea și înscrierea acestor acte în registrele electronice notariale;
– asigurarea relației directe cu publicul într-un mod deschis, amabil și profesionist și pastrarea corespondenței specifice via email sau telefon;
– întocmirea mapelor respectivelor documente/proceduri notariale pentru a fi arhivate.

Salariu atractiv, negociat în funcție de experiență.

Societatea Profesională Notarială Berevoianu - Chelaru este amplasată în centrul Bucureștiului, în zona Universitate, pe str. Vasile Conta nr., la o distanță de 2 min. de stația de metrou „Universitate”.

Descrierea companiei

Societate Profesională Notarială cu sediul în București.
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024