Gratis

Consilier juridic - Oradea

WEBUILD SPA

Candidatul Ideal

  • Studii complete de drept cu licenta
  • Minimum 2 ani experienta in domeniu - preferabil intr-o companie de constructii sau multinationala
  • Bune cunostinte de drept civil, drept comercial
  • Excelente abilitati de comunicare orala si in scris
  • Limba engleza fluent

Descrierea jobului

  • oferă asistență contractuală pentru etapa executivă a lucrărilor/concesiunilor
  • se ocupă de elaborarea contractelor de plasare în funcție de modelele cadru utilizate în societate și readaptându-le cerințelor specifice ale contractului de colaborare cu Project Manage) & Deputy Project Manager
  • coordonează elaborarea documentelor tehnice și contractuale necesare pentru solicitarea autorizațiilor;
  • la cererea Project Manager (PMCE) & Deputy Project Manager (DPMC) elaborează corespondența și actele extrajudiciare care, în opinia Direcțiilor, pentru a fi formalizate, necesită aprofundarea aspectelor legale sau o atenție specială aspectelor juridice legate de achiziția și/sau execuția lucrărilor/concesiunilor;
  • colaborează cu Project Manager & Deputy Project Manager pentru identificarea, pregătirea și cuantificarea rezervelor, folosindu-se de sprijinul eventual al eventualilor consultanți externi;
  • se ocupă de arhivarea Contractelor și controlează distribuirea acestora Funcțiilor Proiectului interesate;
  • verifică conformitatea și integralitatea datelor tehnice și administrative din contractele în ieșire și în intrare de la furnizori/contractanți;
  • participă la alegerea și la coordonarea subcontractorilor utilizați pentru execuția lucrărilor;
  • participă la elaborarea părții tehnice și economice a contractelor pentru contractanți în baza prevederilor standard conform politicii societății;
  • elaborează, se ocupă de actualizarea și supune aprobării Project Manager & Deputy Project Manager (lista claims care vor fi incluse în Fișa de Informare Pentru Reclamatii;
  • în cazul modificărilor contractuale, elaborează Raport de Modificare a Contractului;

Webuild, the new group born in 2020 from Salini Impregilo, is a leading global player in the construction of large, complex projects for sustainable mobility, clean hydro energy, clean water, green buildings, supporting clients in achieving sustainable development goals . We bring change to the territories where we operate, building innovative and sustainable works capable of meeting the needs of today's and tommorrow's people.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024