Gratis

Consilier juridic - IASI

BIROU EXECUTOR JUDECĂTORESC - IOVU DRAGOŞ

Candidatul Ideal

  • ATENTIE in redactarea documentelor;
  • foarte bune cunostinte de operare PC ( Microsoft word/excel);
  • DISPONIBILITATE de munca suplimentara remunerata corespunzator
  • deține cunoștințe temeinice de drept civil, procedură civilă, drept penal, procedură penală;
  • excelente abilități de comunicare și capacitate mare de integrare într-un colectiv;
  • deschidere şi disponibilitate spre un progres continu;
  • dă dovadă de acuratețe în redactarea documentelor;
  • capacitate superioară de concentrare şi orientare către obiective şi sarcini; - perseverenţă, responsabilitate şi integritate.
  • dorinta de dezvoltare si capacitate de intelegere
  • foarte bune abilitati de lucru in echipa

Descrierea jobului

  • redactarea actelor de procedura;
  • urmarirea dosarelor la instantele judecatoresti;
  • actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie
  • tine evidenta documentelor juridice;
  • gaseste solutii pentru executarea optima si in timp a sarcinilor atribuite;
  • activitatea angajatului se va desfăşura la sediul biroului şi va consta în gestionarea dosarelor de executare şi întocmirea procedurilor specifice, în termen şi cu respectarea dispoziţiilor legale.

Pe această cale angajatul va dobândi solide cunoştinţe teoretice şi practice de drept civil şi drept execuţional civil şi va beneficia de un loc de muncă stabil într-o echipă modernă, dinamică şi prietenoasă.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024