Publicat 20 Mai 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 20 Iun 2019

Consilier juridic - debutant

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Te afli la inceputul carierei si iti doresti sa ai sansa sa te dezvolti in domeniul juridic alaturi de o echipa de profesionisti? Aplica acum pentru postul de Consilier juridic debutant in cadrul companiei BSG Credit IFN SA.

Ai nevoie doare de:
- Studii superioare pe domeniul juridic;
- Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si solutionare a problemelor de natura juridica;
- Cunoasterea pachetului MS Office;
- Persoana organizata si responsabila;
- Atentie la detalii si atitudine pozitiva;
- Cunoasterea si aplicarea reglementarilor specifice activitatii de creditate reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitatile unui consilier juridic debutant sunt urmatoarele:
- Ofera suport in avizarea documentelor necesare la dosarele de credit din punct de vedere juridic, conform legislatiei si procedurilor in vigoare;
- Verifica din punct de vedere juridic documentele aferente garantiilor propuse de clienti;
- Solicita departamentului de analiza credite documentele constatate lipsa la dosarul de creditare;
- Identifica si semnaleaza factorilor decizionali riscurile ce pot interveni in cazul anumitor contracte de creditare;
- Valideaza contractele de garantie imobiliara;
- Gestioneza actiunile de executare silita demarate de catre companie pentru recuperarea creantelor;
- Tine legatura cu executorii judecatoresti parteneri si se asigura ca actiunile se efectueaza la timp si respecta procedurile si legislatia in vigoare;
- Participa la redactarea diferitelor documente cu caracter juridic specifice activitatii de creditare;
- Raspunde de acuratetea datelor inregistrate in aplicatiile companiei in scopul mentinerii unor evidente actualizate ale informatiilor despre debitori.

BSG Credit IFN SA este o institutie financiara nebancara nou infiintata in Romania, care își propune sa ofere produse și soluții de creditare simple și adaptate nevoii fiecărui client în parte, îmbinând principiile de creditare tradiționale cu soluții digitale inovatoare. Suntem o echipă tanara si competenta, apreciem diversitatea de idei, opinii și experiențe. Suntem dornici să învățăm lucruri noi și ne dezvoltăm continuu.

Expirat
Consilier juridic - debutant  -  SC BSG CREDIT IFN S.A.