Gratis

CONSILIER DE FRUMUSETE

SEPHORA ROMANIA
6 poziții

Candidatul Ideal

La Sephora, "frumusețe" rimează cu "creativitate": descoperim întotdeauna cu cele mai noi branduri și cele mai actuale tendințe pentru a oferi clienților noștri o selecție uimitoare de frumusețe.
La Sephora, "a învăța" rimează cu "a te distra": încurajăm curiozitatea, inovația și libertatea de a experimenta. Pasiunea noastră, atenția deosebită pe care o acordăm detaliilor, celorlalți și mediului înconjurător ne caracterizează și ne hrănesc viziunea neconvențională asupra lumii: una plină de culoare, fericită și generoasă! Această atitudine îndrăzneață ne diferențiază.
Obiectivul nostru este de a face ca Sephora să fie cel mai admirat retailer de produse cosmetice din lume!

Dacă ești o persoană pasionată de produse de machiaj, parfumerie, produse de îngrijire și dacă ești orientată către client, bucură-te, alături de echipa noastră, de drumul către o carieră de succes în cadrul Sephora!
  • Abilități de vânzare și comunicare;
  • Pasiune pentru produsele de înfrumusețare;
  • Initiațivă și dinamism;
  • Diplomă de bacalaureat (obligatoriu)

Descrierea jobului

  • Consilierea clientilor si promovarea produselor companiei;
  • Realizarea planului lunar de vanzari;
  • Promovarea si realizarea serviciilor de make-up Sephora

Ca parte a familiei LVMH, cel mai important grup de produse de lux din lume, Sephora este o prezență puternică pe piețele din întreaga lume, transformând și ridicând constant experiența de cumpărare a produselor de frumusețe.
Sephora este prezentă în 36 de piețe, cu peste 3.000 de puncte de vânzare și peste 30 de site-uri online și numară aproximativ 47.000 de angajați în întreaga lume.
Ești gata să te alături echipei Sephora? Ce vei găsi aici: training-uri, provocări, posibilități constante de evoluție.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024