Gratis

Consilier credite PF - Bucuresti si Pitesti

S.C. Simplu Credit IFN S.A.

Candidatul Ideal

Esti comunicativ, dinamic si motivat sa lucrezi in domeniul financiar-bancar?
Sa explici mecanismele de creditare clientilor si sa contribui la indeplinirea visurilor acestora: fie ca este vorba de mobilarea imobilului mult visat, un eveniment important in familie, o vacanta de neuitat sau marirea bugetului prin optimizareara celor existente?

Echipa noastra se mareste si isi doreste sa te cunoasca. Suntem o echipa unita, te vom ajuta sa te integrezi usor si vei avea la dispozitie o intreaga infrastructura si instrumentele necesare sa-ti indeplinesti, la randul tau, obiectivele financiare si de cariera.

Ne dorim colegi cu:
  • Studii superioare (absolvite sau in curs);
  • Cunoasterea pachetului MS Office;
  • Experienta in vanzari (experienta in domeniulfinanciar / bancar de cel putin 1 an constituie un avantaj);
  • Disponibilitate la deplasari in scopul prospectarii pietei, vizite la clienti (postul presupune si activitate de teren);
  • Abilitati de comunicare si interactiune;
  • Perseverenta in atingerea obiectivelor;
  • Atitudine proactiva si entuziasm.

Descrierea jobului

Principalele tale responsabilitati vor fi:
  • Prospectarea si identificarea potentialilor clienti;
  • Oferirea celor mai bune solutii de creditare specific nevoilor acestora;
  • Cunoasterea produselor de creditare ale institutiei;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti impreuna cu echipa de vanzari din care vei face parte;
  • Mentinerea si dezvoltarea in permanenta a relatiei cu clientii tai.

Iti oferim:
  • Sansa de a face parte dintr-o echipa de profesionisti, de a lucra intr-un mediu foarte dinamic care recompenseaza si incurajeaza performanta, creativitatea, spiritul de initiativa si integritatea;
  • Acordarea unui venit net intre 2100 RON si 4500 RON/ luna, compus din salariu net fix si bonus substantial in functie de performanta;
  • 770 RON Beneficii UP Romania (inclusiv tichete de masa)
  • Decont de transport in valoare de 80 RON/ luna
  • Asigurare medicala in reteaua Regina Maria
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Te asteptam in echipa noastra daca esti o persoana intreprinzatoare, ambitioasa si increzatoare!

Simplu Credit ofera imprumuturi nebancare rapide, flexibile, simple si corecte pentru toată lumea, fie ele persoane fizice sau juridice.

Infiintata în anul 2004, compania a intrat pe piața romaneasca cu scopul de a oferi clientilor credite cât mai simple și cu mai puțina birocratie. Din anul 2007, Simplu Credit desfășoară activități de creditare, fiind autorizata de Banca Naționala a Romanie și inscrisa în Registrul General Bancar sub nr nr. RG-PJR-42-110101/16.01.2015.

În prezent, Simplu Credit deține puncte de creditare în Bucuresti, Ploiesti, Brașov, Pitesti, Sibiu si Constanta, însă nu se oprește aici. Extinderea companiei continua din dorința de a fi cât mai aproape de clienți și pentru a fi un ajutor important în realizarea viselor și nevoilor acestora. Suntem deschiși și corecti, agenții noștri oferind cele mai bune sfaturi clientilor în decizia de creditare și informandu-i asupra tuturor detaliilor creditului înainte de semnarea contractului.

Clientii Simplu Credit care aplica pentru un împrumut la noi, beneficiaza de un proces de analiza rapid și un răspuns în maxim 48 de ore, iar în cazul acordarii creditului, banii sunt virati direct în contul solicitantului. Oferim soluții flexibile, încercam sa înțelegem corect situația clientului, identificam împreuna cu el cele mai potrivite produse și ii oferim siguranța ca informațiile furnizate, atât în procesul de analiza, cât și după, sunt pastrate în deplina siguranța. Prin cele peste 12 500 de credite acordate, am ajutat un numar de peste 11 000 de clienți din toată țara, iar peste 1 500 de clienți fideli au avut încredere în Simplu Credit și au accesat mai multe credite.

Angajatii Simplu Credit sunt oameni pasionati, profesionisti și concentrati permanent pe nevoile clientilor. Lucram în echipa și suntem pregătiți sa oferim soluții financiare flexibile si accesibilie pentru toată lumea.

Dacă te pasionează domeniul financiar nonbancar, ești entuziast și dornic de reusita, esti in cautarea unui loc de munca sau doar îți dorești un venit suplimentar, te așteptam să facem cunoștința.

Alatura-te echipei și construieste-ti o cariera de succes împreuna cu Simplu Credit!

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024