Gratis

Consilier Amanet / AMANETAR

Amanet Gold Services SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Studii medii: obligatoriu deținerea diplomei de Bacalaureat;
Cunoştinţe dе operare PC;
Abilități bune de lucru cu cifrele, abilități de calcul;
Să fie sociabil și să-i placă lucru cu oamenii;
Abilităţi foarte bune dе comunicare și negociere;
Sa fie organizat, punctual și să dețină o atenție sporită la detalii;
Perseverență și dorință dе colaborare pe termen îndelungat;
Sa fie empatic, cu atitudine pozitivă și cu prezență plăcută;
Dornic de a lucra într-o echipă, dar totodată concentrat pe realizarea obiectivelor individuale;
Experiența nu este necesară, însă dacă ai mai lucrat cu numerar, poate reprezenta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Verificarea și evaluarea garanțiilor primite (obiecte din aur, argint, electronice);
Consilierea clienților în vederea vânzarii bijuteriilor din aur prin recomandări individualizate;
Întocmirea documentelor pentru acordarea împumuturilor;
Consilierea clienților în funcție de nevoile acestora și prezentarea serviciilor oferite de către societatea noastră;
Efectuarea zilnică a operațiunilor de casă;
Efectuarea plăților și a încasărilor;
Arhivarea corespunzătoare a documentelor generate în urma operațiunilor.

Beneficii:​

Salariu NET începand cu 3.500 RON;
Comisioane și bonusuri de perfomanță, fara targhet, care pot majora substanțial partea salarială;
Salariul și bonusurile sunt plătite integral în contul tău prin virament bancar. Taxele aferente salariului sunt plătite întotdeauna la timp ;
Tichete de masă, tichete cadou cu ocazia diverselor sărbători;
Dacă dorești să faci ture suplimentare, acestea sunt compensate în bani, astfel majorând considerabil salariul net;
Decontarea transportului în comun la și de la locul de muncă;
Grilă de majorări periodice garantate;
Perioadă de training asigurată și plătită de către societate, astfel lipsa experienței nu reprezintă un dezavantaj;
Discount-uri de angajat la achiziția produselor din magazinele societății noastre;
Prețuri preferențiale pentru serviciile financiare în agențiile noastre;
Concediu de odihna legal - 21 de zile lucrătoare și zile de concediu de odihnă suplimentare în funcție de vechimea acumulată în societatea noastră;
Program de lucru flexibil în ture ( două zile lucrate cu doua zile libere de Luni- Sâmbătă, iar Duminică - ÎNCHIS );
Oportunități reale de promovare;
Echipă tânără, dinamică și calificată, pe care te poți baza, și care iți va răspunde rapid și cu profesionalism la orice solicitare;
Abonament medical la clinica privată Medlife cu multiple beneficii (consultații și analize gratuite, ecografii/radiografii, reduceri și oferte pentru diverse proceduri medicale, internări, medicamente, analize) acordat gratiut de către societate.

Prin aplicarea CV-ului dumnevoastră la acest loc de muncă, sunteți de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfășurarea întregului proces de recrutare.
Pentru mai multe detalii, vă rugăm să accesați Politica noastră de confidențialitatea datelor cu caracter personal pe site-ul www.casa-amanet.com.

Cu peste 14 ani de experienţă în vânzarea şi cumpararea metalelor, pietrelor preţioase, a ceasurilor de lux, precum şi a acordării de credite rapide de bani lichizi prin amanetare de bunuri, Amanet Gold Services s-a extins rapid în ultimii ani pe piaţa aurului, argintului, diamantelor şi a împrumuturilor nebancare pe termen scurt, devenind una dintre cele mai prestigioase companii de credit financiar non-bancar din România.

Ne-am început activitatea prin deschiderea primei noastre case de amanet în vara anului 2010, ajungând în prezent la un număr de 10 agenţii: 9 situate în Municipiul Bucureşti şi una în Alexandria, judeţul Teleorman. Din dorinţa de a facilita recircularea aurului şi a pietrelor preţioase şi de a oferi exemplare premium, rare sau de colecție, la sfarşitul anului 2014, am înfiinţat bijuteria A.G.S., care se integrează perfect misiunii şi valorilor A.G.S. destinate segmentului de lux al iubitorilor de bijuterii rafinate.

Suntem dedicati oferirii de excelenţă în serviciile noastre şi ne adaptăm permanent exigenţei şi particularităţilor clienţilor noştri prin transparentă, rapiditate, siguranţă şi fidelitate. Valorile care stau la baza modelului nostru de afaceri sunt integritate, adaptabilitate, profesionalism şi leadership.

www.casa-amanet.com

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024