Gratis

Concepteur Mulets M0 (F/M)

RENAULT GROUP

Candidatul Ideal

PROFILUL CANDIDATULUI

Studii superioare tehnice (Specialitatea Electronica, Telecomunicații, Tehnologia informației, Inginerie Electrica, Transporturi).
Experiența in domeniu Inginerie software si Automotive.
Competente tehnice mandatorii: Testare software îmbarcat (DDT200/ CANoe) & Capacitatea de a citi si a intelege o schema electrica & Intelegere functionarii unui sistem electric ( componente, logica de functionare, implementare) & Experienta in lucrul cu circuite electrice. Postul prespune si o parte practica ceea ce necesita prezenta si testare in atelierul electric de prototipuri & Cunostinte retele automotive (CAN, LIN)
Competente tehnice nice to have: Arhitecura EE a vehiculului (calculatoare, conectare, principii de baza) & Cunostinte management proiect automotive & Cunoștințe de inginerie auto.

Abilitați: Comunicare și lucru în transversal / Atitudine proactivă (anticipare, gestionare riscuri) / Gândire structurată, rezistență la factori de stres exteriori / Spirit de analiză, sinteză și reporting / Spirit de echipa / Abilități de prezentare/animare.

Limbi străine: Engleză – nivel avansat (obligatoriu)/ Franceză – nivel mediu.

Toate candidaturile vor fi luate în considerare indiferent de naționalitate, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală.

Descrierea jobului

Rol:

Realizarea de activități de proiectare, selectare, adaptare, configurare, dezvoltare, testare, implementare, integrare a soluțiilor pentru sisteme informatice aferente software-urilor îmbarcate in calculatoarele prezente pe vehicul, software-uri asociate tuturor prestațiilor specifice domeniului auto.

In desfășurarea activității sale, Conceptorul Muleti se bazează pe aptitudini, competente, abilitați si cunoștințe tehnice specifice din domeniul tehnologiei software, dovedind totodată spirit analitic, rigurozitate, atenție la detalii si responsabilitate in respectarea standardelor tehnice si Meserie.
  • Contract: full time, perioada nedeterminata
  • Locatie job: Bucuresti & posibilitatea de lucra remote partial

REPONSABILITATI
  • Examinează vehiculul de baza (suport mulet) in vederea stabilirii nivelului necesar de dezvoltare si implementare a noilor sisteme Electrice/Electronice , software-urilor si calibrărilor .
  • Realizează studiile electrice electronice (E/E) pentru implementarea funcțiilor/sistemelor noi pe vehiculele prototip (mulet)
  • Asigura interfața cu clientul si furnizorii : planningul vehicul si produs, ședințe periodice interne (clienți) si externe (furnizori) privind stadiu de avansare al proiectului
  • Pilotează acțiunile electrice/electronice si de sistem informatic de demarare a vehiculelor mulet
  • Asigura din punct de vedere electric, electronic si informatic conformitatea vehiculelor mulet cu prestațiile cerute si contractualizate

Beneficii
  • Cunoasterea noilor proiecte auto din faza de prototip
  • Posibilitatea de evolutie in cariera atat in cadrul echipei cat si in afara ei
  • Transpunerea practica a proiectului

Spiritul nostru de inovare duce mobilitatea și mai departe, pentru a aduce oamenii mai aproape unii de ceilalți.

Renault Group se află în avangarda unei mobilități care se reinventează. Având o expertiză unică în domeniul electrificării, Renault Group se bazează pe complementaritatea celor patru mărci ale sale – Renault, Dacia, Alpine și Mobilize, și propune clienților săi soluții de mobilitate durabile și inovatoare. Prezent în peste 130 de țări și având peste 111.000 de salariați, Grupul a vândut 2,1 milioane de vehicule în 2022. Obiectivul nostru este să dezvoltăm soluțiile de mobilitate care să îi apropie pe oameni. Pregătit oricând să facă față provocărilor, atât pe șosea, cât și în competiție, Grupul este angajat într-o transformare ambițioasă și generatoare de valoare. Aceasta este centrată asupra dezvoltării de tehnologii și de servicii inedite, precum și a unei game de autovehicule competitive, echilibrate si electrificate. Preocupat de protejarea mediului înconjurător, Renault Group are ambiția de a ajunge la emisii zero de CO2 în Europa în 2040.

În România, Renault Group integrează toate activitățile specifice construcției automobilului, ceea ce a condus la o performanță economică susținută și la o varietate de oferte de recrutare pentru specializări diferite: studii client, design, inginerie, testare, fabricație, logistică, comercializare, servicii de business, post-vânzare, finanțare. Grupul e lider pe piața locală cu mărcile Dacia și Renault. Cei peste 15.000 de profesioniști inovează și mențin standarde ridicate de profesionalism în birourile situate în București, Mioveni, Titu, Pitești și Oarja. În timp ce fiecare loc de muncă din cadrul echipei este unic, cu totii împărtășim o pasiune comună pentru mașini și provocările interesante pe care le prezintă această industrie.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024