Gratis

Community Manager

SOLO Fintech

Candidatul Ideal

Cum ești tu?
  • Ai experiență în gestionarea comunităților online sau într-un rol similar, cu abilități excelente de comunicare
  • Înțelegi foarte bine tendințele din social media și ai capacitatea de a le aplica eficient în strategiile de comunitate
  • Ai abilități analitice solide și știi să extragi idei valoroase din datele comunității
  • Transformi cu uşurinţă ideile în acțiune și apoi în rezultate măsurabile
  • Formulezi cu ușurință ipoteze pe care să le testezi sub formă de experimente
  • Ești o persoană super curioasă și autodidactă, cu o abordare responsabilă
  • Te evidențiezi prin proactivitate, creativitate și dorința de a obține rezultate
  • Aduci oamenii împreună și transformi simple grupuri de membri în comunități solide și unite
  • Comunici deschis, primești și oferi feedback cu ușurință
  • Explorezi perspective inovatoare și ieși din tiparele obișnuite
  • Înveți constant și cu ușurință
  • Cunoștințele de contabilitate sunt un plus, dar nu sunt un criteriu eliminatoriu

Descrierea jobului

În rolul de Community Manager la SOLO vei fi vocea SOLO în comunitățile online de freelanceri din România și vei pune bazele comunității clienților SOLO, cu scopul de a menține și crește rata de engagement a acestora cu brandul. Dacă ești pasionat de construirea și gestionarea comunităților online, înțelegi importanța conexiunilor autentice și îți place să fii în mijlocul acțiunii, atunci acest rol este pentru tine.

Ce vei face
  • Vei dezvolta și implementa strategii de comunitate pentru a crește angajamentul și loialitatea clienților SOLO
  • Vei asigura o prezență constantă a SOLO în comunități, răspunzând la întrebări, facilitând discuții și oferind suport continuu
  • Vei identifica oportunități de extindere a prezenței noastre în diverse comunități relevante
  • Vei organiza webinarii și evenimente online pentru a conecta și educa comunitatea
  • Vei monitoriza și analiza datele din comunități pentru a evalua performanța și a face recomandări pentru îmbunătățiri continue
  • Vei identifica trendurile relevante din domeniu și vei transmite feedback-ul comunității către echipa
  • Vei identifica și implementa strategii de retenție a clienților, construind un sentiment de apartenență în rândul comunității
  • Vei colabora cu echipele interne pentru a îmbunătăți produsele și serviciile noastre în funcție de feedback-ul comunității.

Ce oferim noi
  • Salariu competitiv și pachet de acțiuni (Employee Stock Option Plan)
  • Abonament premium la clinicile medicale Regina Maria
  • Flexibilitate în program, inclusiv posibilitatea de a lucra de acasă atunci când ai nevoie, cu menținerea unei prezențe la birou în majoritatea timpului
  • Abonament Bookster
  • Pauză de lectură zilnică, bootcamp anual, cărți cadou la angajare
  • Healthy bar cu fructe proaspete, alune, cafea și cele mai bune ceaiuri, atmosfera relaxată în birou și colegi inteligenți și prietenoși.

SOLO Fintech este un startup inovator care dezvoltă o platformă digitală pentru administrarea completă a unui PFA.

Obiectivul nostru este să transformăm contabilitatea din România, de la complex și birocrat, la digital și simplu. Noi credem în tehnologie și bucuria de a ne face clienții fericiți. Suntem un startup dinamic, cu colegi super fain si cateva mii de clienti fericiti.

Am lansat serviciul SOLO in 2021 și avem deja peste 2700 de clienți și un ritm de creștere foarte bun. Ceea ce înseamnă că trebuie să angajăm colegi noi 🤗.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024