Gratis

Colector creante-call center (hybrid) IASI

EOS KSI ROMANIA
5 poziții

Candidatul Ideal

Ne plac oamenii comunicativi, care se integreaza usor într-o echipa si care spun fara ezitare “DA” provocarilor.

Esti candidatul/candidata ideal(a) daca:
  • iţi place să vorbesti cu oamenii, sa ii asculti si sa ii ajuti in rezolvarea problemelor lor;
  • stii sa negociezi si ai facut acest lucru cu usurinta, fie pentru tine, fie pentru cei din jurul tau;
  • esti orientat pe gasirea de solutii in orice imprejurare;
  • esti o persoana pozitiva, amabila, dar in acelasi timp ferma si convingatoare;
  • lucrezi bine in echipa;
  • organizarea si inovatia sunt punctele tale forte;
  • esti persoana care se implica 100% in ceea ce face.

Descrierea jobului

O zi in EOS pentru un colector arata astfel:
  • Aplici procedurile de colectare specifice companiei, interactionand cu persoane care au restante, la telefon sau pe e-mail;
  • Oferi informatii consumatorilor cu restante in legatura cu aspectele particulare ale debitelor pe care acestia le au;
  • Identifici cele mai bune solutii de plata si negociezi termene de plata intr-o maniera profesionista;
  • Efectuezi sarcini administrative generale: actualizezi baza de date cu informatii relevante, monitorizezi platile conform angajamentelor stabilite.

Beneficii:
  • Bonuri de masa;
  • Bonus lunar in functie de performanta;
  • Stabilitate prin plata salariului fara intarziere;
  • Asigurare medicala;
  • Program de lucru flexibil (hybrid);
  • Pauza de masa inclusa in programul de 8 ore;
  • 1 zi de concediu suplimentar pentru fiecare an vechime in cadrul companiei;
  • 1 zi de concediu suplimentar pentru ziua de nastere;
  • Programe de training si dezvoltare realizate si sustinute de traineri autorizati;
  • Evenimente interne si cu echipa, in afara sediului companiei;
  • Concursuri interne organizate in cadrul echipei;
  • Oferte preferentiale de la furnizori de telefonie mobila si institutii bancare.

Te asteptam in echipa EOS!

EOS KSI Romania a fost fondata in anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia Romania si face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii financiare personalizate din lume, avand ca activitate principala de business, managementul creantelor. In mai putin de 2 ani de la infiintare, compania a devenit liderul pietei locale de colectare a datoriilor, colaborand cu companii internationale si romanesti cunoscute.
Ce ne motivează la EOS? Pentru ce se straduiesc cei 6.000 de angajați ai grupului EOS în fiecare zi?
Răspunsul nostru: schimbarea economiei în mai bine. Acestui scop suntem devotați in activitatea de zi cu zi!
EOS KSI Romania are in prezent aproximativ 450 de angajati si este reprezentata la nivel national de 14 birouri regionale si de o retea dedicata de firme de avocatura si executori judecatoresti, cu posibilitatea de a gestiona volume mari de cazuri, intr-o maniera eficienta si profesionista, pentru a raspunde tuturor cerintelor de business, cu posibilitate de a-si extinde capacitatile atat din punct de vedere tehnic, cat si financiar, prin servicii B2B si B2C personalizate.

Începe o carieră. Nu doar un loc de muncă

Valorile Grupului EOS sunt inscrise in Codul de Conduita si ne oferă cadrul pentru modul în care lucrăm. Scopul este de a răspunde rapid la noile dezvoltari, de a ne asuma responsabilitatea și de a funcționa într-un mod mai interconectat.
Prin acest cod este descris modul in care angajatii EOS lucreaza impreuna si in care isi trateaza clientii, partenerii de afaceri si colaboratorii.
Cele șapte principii care ne ajută să navigăm în acest proces sunt: Fii curajos, Încrederea, Iubește să înveți, Străduiește-te sa excelezi, Îmbrățișează schimbarea, Respecta-ți cuvântul și Împărtășește cunoștințele.
Tu dupa ce principiu te ghidezi?
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024