Gratis

Civil Engineer/ Inginer proiectant structuri

IPIP SA

Candidatul Ideal

- Absolvent a Facultăţii de Constructii, specializarea: Construcţii civile, industriale şi agricole
- Cunoasterea standardelor si normelor de proiectare pentru constructii civile si industriale
- Cunoştinţe de limba engleză
- Cunoaşterea altor limbi străine (franceză/germană) constituie un avantaj
- Cunoştinţe de operare AutoCAD, programe de analiză structurală (cunoastere Staad.pro reprezinta un avantaj), Word, Excel, Modelare 3D (preferabil Tekla – reprezinta un avantaj)
- Abilitati de comunicare, analiza si sinteza a informatiilor
- Permis de conducere categoria B (reprezinta un avantaj)
- Pentru pozitia de junior sunt acceptati si candidatii fara experienta anterioara

Descrierea jobului

- Asigura activitatea de proiectare pentru proiecte (proiectare structuri metalice industriale), in conformitate cu activitatile atribuite de managerul de proiect / seful de proiect
- Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului
- In calitate de membru al echipei de proiect, participa la planificarea proiectului, impreuna cu seful de proiect
- Participa la avizarile interne, cat si la avizarile externe (beneficiar si foruri de avizare)
- Se prezinta pe santier, la etapele de urmarire a executiei lucrarilor
- Actualizează şi completează proiectul după terminarea lucrărilor pe şantier

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Posibilităţi de promovare şi dezvoltare a carierei
- Interacțiunea cu proiecte mari si diverse
- Echipă performantă, colectiv de muncă deschis si dinamic
- Recunoaşterea rezultatelor - pentru că performanța este recunoscută și apreciată corespunzător

IPIP S.A. - INSTITUTUL DE PROIECTĂRI PENTRU INSTALAŢII PETROLIERE este o companie recunoscută pe plan naţional şi internaţional, ce are drept obiect principal de activitate proiectarea de instalaţii petroliere şi executarea de activităţi de service anexe extracţiei petrolului şi gazelor naturale. Infiintata in 1950, devine parte a grupului Kraftanlagen in 2016.

Grupul Kraftanlagen, este un furnizor de top în domeniul construcțiilor specializate de conducte și instalații din Europa. Ca partener versatil pentru sectorul industrial, energetic și imobiliar, dezvoltăm și construim cea mai modernă tehnologie a instalațiilor. Suntem o Companie de nivel mijlociu, ultramodernă cu un numar de aproximativ 2.000 de angajați. Din 2018 aparținem de Compania franceză Bouygues S.A..

Cu o prezenta importanta în sectorul construcțiilor civile si industriale, prezenta în peste 90 de țări, Bouygues proiectează, implementează și operează proiecte în domenii precum: constructii civile, infrastructura si constructii industriale. Ca parte a grupului, divizia sa Bouyques Energy and Services este unul din liderii globali in transformare energetica, digitala si industriala. Cu peste 130.000 de salariati permanenti, grupul Bouygues S.A. realizează o cifră de afaceri anuala de aproximativ 38 miliarde euro.

www.ipip.ro

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024