Gratis

CCO / Manager Juridic de Conformitate

LUXORISE SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un Chief Compliance Officer (CCO) / Manager Juridic de Conformitate care să asigure conformitatea operațiunilor noastre cu legislația națională și internațională. Acest rol strategic va contribui la integritatea și succesul continuu al LUXORISE, gestionând toate aspectele legate de conformitatea și reglementările aplicabile.

Cerințe:
- Diplomă de licență în Drept, preferabil cu specializare în drept comercial sau internațional.
- Experiență minimă de 5 ani într-un rol de conformitate și/sau juridic, ideal în industria cosmeticelor sau sectoarele FMCG.
- Cunoașterea aprofundată a legislației naționale și internaționale relevante.
- Abilități excelente de comunicare și negocieri.
- Limba engleză la nivel avansat; cunoașterea altor limbi relevante este un avantaj.

Descrierea jobului

- Supervizarea și implementarea politicilor și procedurilor de conformitate juridică.
- Asigurarea respectării legislației aplicabile în toate operațiunile companiei.
- ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Coordonarea auditurilor de conformitate și a investigațiilor interne.
- Reprezentarea companiei în fața autorităților de reglementare și altor entități guvernamentale.
- Oferirea de consultanță juridică departamentelor interne pentru toate chestiunile de conformitate.
- Dezvoltarea și implementarea programelor de formare pentru angajați în domeniul conformității.
- Revizuirea și actualizarea constantă a contractelor companiei și a politicilor interne.
- Monitorizarea legislației relevante și adaptarea proceselor de conformitate conform noilor reglementări.
- Raportarea oricăror schimbări legislative care ar putea afecta operațiunile companiei.
- Redactarea și avizarea contractelor cu influenceri, clienți și furnizori.
- Reprezentarea companiei în fața ANPC și a altor instituții de stat relevante.

Ce oferim:
- Mediu dinamic internațional: Lucrați într-o companie în creștere, perfectă pentru cei care își doresc să aibă un impact global.
- Pachet salarial atractiv: Beneficiați de salarii competitive, bonusuri de performanță, tichete de masă și asigurare medicală privată, toate adaptate experienței voastre.
- Dezvoltare profesională: Avem programe de formare continuă pentru a sprijini progresul fiecărui angajat.
- Cultură de echipă: Veniți să faceți parte dintr-o echipă tânără și prietenoasă, unde colaborarea și sprijinul reciproc primează.

LUXORISE, un lider în industria cosmeticelor, oferă de peste 10 ani produse cosmetice profesionale și aparatură specializată. Cu o prezență consolidată ca importator și distribuitor, ne mândrim cu atingerea și menținerea standardelor internaționale în oferirea de soluții de înaltă calitate pentru unghii false, machiaj și epilare. Angajamentul nostru se reflectă în satisfacția clienților din România și dincolo de aceasta, consolidând parteneriate durabile în industrie.
Publicat 12 Mai 2024 Reactualizat 2 Iun. 2024 Expiră 11 Iun. 2024