Gratis

Business Sales Representative

Orange Romania

Candidatul Ideal

Cum suntem noi
Suntem o echipa dinámica, suntem pasionati de ceea ce facem; ne place competitia, dar in egala masura ne bazam unul pe celalat si ne impartasim din experiente; suntem inovatori, curiosi si lucram cu oameni faini. Suntem expusi unui mediu in carea par mereu situatii noi, tehnologie noua si asta ne ajuta sa invatam mai multe despre noi insine si despre cei din jurul nostru.
Misiunea noastra este sa fim un partener si un bun advisor pentru companiile mici si mijlocii. Principalul nostru obiectiv este sa oferim solutii, incredere si profesionalism clientilor nostri existenti si sa crestem veniturile, in timp ce noi insine crestem.

Ce căutăm
  • un consultant de vanzari exceptional pentru ca ii place sa vinda si mereu pune suflet in ceea ce face
  • un om caruia ii vine in mod natural sa-i ajute pe ceilalti cu zambetul pe buze si sa ofere solutii personalizate in acord cu nevoia clientului si business-ul pe care il are acesta
  • un perseverent care nu renunta usor si care reuseste cu usurinta sa-i convinga pe ceilalti
  • un coleg caruia, de obicei, ii place sa negocieze si reuseste sa obtina ceea ce isi propune
  • un pasionat de tehnologie, care intelege ce inseamna solutii de securitate, antivirus, date mobile, VPN, cloud, wi-fi

Ce trebuie să știi
  • sa cunosti si sa aplici tehnici de vânzare potrivite mediului de afaceri
  • sa fii absolvent de studii medii si sa stii limba engleza
  • sa ai capacitatea de investigare, diagnoza si propunere de solutii
  • sa fii capabil sa comunici transversal si sa iti cunosti competitia
  • sa ai permis de conducere cat B de minimum 1 an;
  • sa ai experienta de minim 2 ani in vanzari directe sau magazine
  • sa ai experienta in prospectare si incheiere contracte de vanzare servicii/produse reprezinta un plus.

Descrierea jobului

Ce trebuie să faci
  • sa achizitionezi noi clienti business si contracte business noi
  • sa prospectezi conturi si clienti noi cu care sa stabilesti intalniri, iar aceste intalniri sa le transformi in achizitii
  • sa promovezi si sa vinzi serviciile si produsele Orange dedicate segmentului de firme mici si mijlocii, identificand nevoile acestora si consiliindu-i sa ia cele mai bune decizii;
  • sa cresti valoarea curenta a actualilor clienti prin promovarea unor solutii noi, potrivite cu tipul de afacere pe care o au;
  • sa pregatesti clientii in ceea ce priveste folosirea serviciilor si produselor vandute si sa te ocupi de mentinerea relatiei post vanzare (mentenanta si retentia clientilor business din portofoliul tau)
  • sa raspunzi direct de tranzactiile de bani, sa administrezi corect stocurile de produse si banii, conform politicii companiei
Ce câștigi
  • Bonusuri de loialitate, dacă îți prelungești șederea;
  • Tichete de masă electronice;
  • Asigurare medicală și de viață pentru tine - facilități și pentru familia ta;
  • Abonament profesional GSM;
  • Abonament GSM personal, de asemenea [noi credem în comunicare!];
  • Subvenții speciale pentru smartphone-uri și dispozitive; reduceri pentru produsele și serviciile Orange;
  • Platforme de dezvoltare – Orange Learning, Traininguri, Consiliere în carieră, Coaching și mentorat în planul de carieră;
  • Programe de Wellbeing – iti sustinem Zen-ul;

Alte informatii:
Departament: Business to Business/ Soho/sme & alternative channels
Durata contract: 12 luni ( cu posibilitate de prelungire).

Vino și lucrează pentru o companie #TopEmployer. Ai putea fi parte dintr-o organizație în care colegii extraordinari și spiritul de echipă te susțin în dezvoltarea profesională.

Orange este Liderul pieței de Telecomunicații Mobile din România. La nivel mondial, Orange Group este un furnizor important de servicii IT și telecomunicații pentru companii multinaționale din 220 de țări și teritorii.

Orange România este o companie certificată #TopEmployer, fiind recunoscută pentru condițiile excelente pe care le oferă angajaților.

La Orange, plasăm oamenii în centrul a tot ceea ce facem, în același mod în care responsabilitatea noastră socială și de mediu este esențială pentru strategia noastră. Deoarece echipele noastre sunt cel mai mare atu al nostru și pentru că operăm într-un sector în continuă evoluție, ne asigurăm că experiența angajaților noștri este una cât mai cuprinzătoare și mai plăcută, aliniată cu experiența pe care o oferim clienților noștri.

Bazându-ne pe strategia noastră corporativă și pe angajamentele noastre, suntem astăzi unul dintre principalii furnizori de servicii de telecomunicații și servicii digitale.

Brandul Orange a fost creat pentru a simplifica comunicarea umană, aducând astfel valoare comunităților în care activează.

Suntem o companie digitală care construiește viitorul conexiunii umane - Orange este ceea ce suntem și ceea ce facem, în fiecare zi.

Dacă vrei să contribui la experiența Orange, să fii parte dintr-o echipă sclipitoare și să beneficiezi de avantajele unui Angajator de Top, urmărește oportunitățile de carieră și înregistrează-te cu propriul tău cont pe orange.ro/jobs. Chiar dacă job-ul pe care îl cauti nu e deschis în prezent, având un cont activ la Orange, vei putea fi informat la timp despre noile oportunități.

Ți-ar placea să știi mai multe despre viața la Orange?

Te așteptăm pe orange.ro/jobs/life-at-orange!

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024