Gratis

Business Sales Advisor HUNTING-DIGITAL – VODAFONE ROMÂNIA

Instore Power Provider

Descrierea jobului

Recrutăm pentru că evoluăm!

Rol: Dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți și potențialii clienți noi - medii și mari - în vederea atingerii obiectivelor de vânzări, în segmentul serviciilor mobile și fixe și a extinderii bazei de clienți.

  • Program de lucru: L – V, full office, sediul Vodafone Globalworth Tower - Bucuresti

Te invităm să te alături echipei Vodafone România, dacă:

  • Ai minimum 2 ani experiență în vânzări directe către clienți persoane juridice, achiziția de conturi (FMCG, servicii - de preferat IT&C);
  • Ai studii medii, finalizate cu diplomă de Bacalaureat, studiile universitare reprezintă avantaj;
  • Cunoști limba engleză, la nivel conversațional;
  • Ai abilități de comunicare, negociere și persuasiune, tenacitate, atitudine pozitivă și orientată către client.

Responsabilități:

  • Achiziționarea clienților noi (non-Vodafone) în segmentul serviciilor mobile și fixe;
  • Identificarea oportunităților de business și înțelegerea nevoilor clienților;
  • Monitorizarea activității competiției și a tendințelor pieței de telecomunicații;
  • Construirea relațiilor cu clienții pentru vânzarea produselor și creșterea satisfacției acestora;
  • Vânzarea soluțiilor de business potrivite prin abordarea vânzarii consultative și proactive;
  • Crearea planurilor de business per conturi medii și mari;
  • Raportare pentru planificarea strategiei de produse, prețuri și servicii.

Beneficii:

  • Pachet salarial fix + comision raportat la performanța din vânzări;
  • Tichete de masă;
  • Abonament medical la clinică privată;
  • Echipament de lucru: Laptop, Telefon;
  • Reduceri pentru device-uri și servicii;
  • Program induction;
  • Oportunitatea de a lucra în cadrul unei companii multinaționale și de a fi printre primii care află despre ultimele noutăți din sfera tehnologiei.

Suntem INSTORE POWER PROVIDER, companie românească fondată în 2006, lider pe piața serviciilor de retail marketing din România oferind soluții integrate pentru majoritatea companiilor din domeniul bunurilor de larg consum (FMCG), precum Procter&Gamble, Heineken, Friesland, Mars, PepsiCo, Ursus, JTi, Nestle, Lactalis etc. dar și din alte domenii, precum Vodafone, Samsung și Philips.

Compania are peste 2 700 de angajați și este prezentă în România, Republica Moldova și Bulgaria, atât în marile lanțuri de magazine de retail cât și în comerțul tradițional și HORECA, în total peste 33 000 de puncte de vânzare.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024