Gratis

Business Development Representative Supermarket

PepsiCo

Candidatul Ideal

* Studii medii finalizate;
* Studii universitare - constituie un avantaj.
* Experienta in vanzari intre 1- 3 ani pe o pozitie similara;
* Capacitate de invatare rapida;
* Orientare spre rezultate;
* Orientare spre client;
* Foarte bune aptitudini de comunicare;
* Permis de conducere categoria B obligatoriu - minim 1 an;
* Cunostintele de limba engleza constituie un avantaj.

Descrierea jobului

* Este responsabil de clientii KA (supermaket & hyper) pe zona desemnata, pe care ii viziteaza conform rutei stabilite;
* Se preocupa continuu si negocieaza cu clientii obtinerea de plasari aditionale pentru produsele PepsiCo (dispay, rafturi si/sau vitrine) in afara celor pre-negociate si agreate prin contract;
* Este responsabil de implementarea si mentinerea planogramelor specifice pe tip de magazine (arome, gramaj);
* Se asigura de transmiterea comenzilor in timp util pentru a evita eventuale probleme de livrare catre clienti;
* Participa la livrarile de marfa si asigura o buna comunicare si semnalarea din timp a oricaror probleme aparute la livrare;
* Se asigura de implementarea si mentinerea standardele de mercantizare (aranjarea produselor in raft, comunicarea pretului si a promotiilor) si de implementarea si mentinerea promotiilor si activitatile stabilite de Marketing & Trade Marketing in toate magazinele din zona de responsabilitate;
* Mentine si dezvolta relatiile de colaborare cu personalul (responsabil de raion/ categorie de produs) din locatia deservita;
* Furnizeaza la timp rapoartele cu privire la situatia vanzarilor, targetului, promotiilor si ofera in permanenta feed-back si explicatii referitor la acestea;
* Se asigura de buna functionare a echipamentelor (vitrine frigorifice, rafturi, etc.) si anunta orice probleme aparute catre superiorul direct.

Ce oferim:
* Tichete de masa & Prima de vacanta
* Abonament medical privat & Asigurare de viata si accident
* Produse PepsiCo
* Masina de serviciu
* Dezvoltare (Cursuri interne) si crestere intr-o companie multinationala, Global Top Employer, intr-o echipa tanara si dinamica

PepsiCo products are enjoyed by consumers one billion times a day in more than 200 countries and territories around the world. PepsiCo generated approximately 63 billion dollars in net revenue in 2016, driven by a complementary food and beverage portfolio that includes Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker and Tropicana. PepsiCo's product portfolio includes a wide range of enjoyable foods and beverages, including 22 brands that generate more than 1 billion dollars each in estimated annual retail sales. Our teams in Europe and Sub-Saharan Africa span 11 time zones and more than 65 countries. For more information visit www.pepsico.com
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024