Gratis

Business Development Manager

RASIROM RA
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Experienţă relevantă în vânzarea consultativă de soluţii de securitate fizica şi informatică;
  • O buna cunoastere şi înţelegere a pieţei soluţiilor de securitate fizică şi informatică;
  • Experiență în întâlniri de nivel înalt;
  • Experiență în gestionarea de proiecte complexe, cu bugete mari și ciclu de vânzare lung;
  • Cunoștințe si experiență in utilizarea suitei de aplicații MS Office;
  • Orientare către client;
  • Focus pe solutie si rezultat (include perseverenta, rabdarea si determinarea in atingerea scopurilor);
  • Capacitate decizionala şi de asumare a riscului;
  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Studii superioare finalizate (de preferință economice);
  • Limba engleză – nivel avansat.
Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

  • Identifică potențiali clienți în aria de business de care este responsabil;
  • Actioneaza ca punct unic de contact pentru clientii din aria de business de care este responsabil;
  • Stabilește si realizează vizite la potentiali clienți/clienți existenti în cadrul cărora identifică si analizeaza nevoile de business;
  • Oferă consultanță clienților in ceea ce privește definirea cât mai corectă a nevoilor acestora si transpunerea lor in proiecte concrete;
  • Coordonează procesul de ofertare intern si se asigura ca ofertele comerciale corespund cerintelor clientului;
  • Discută si negociază cu clienții contractele și ofertele comerciale, in limitele agreate cu managerul direct;
  • Organizează ședințe de prezentare impreună cu reprezentanții clienților in ceea ce privește proiectele ce urmează a fi implementate/tehnologiile aferente;
  • Analizează permanent piața în care lucrează și trendurile acesteia, in scopul identificării de noi oportunități de business; Defineste strategii si planuri concrete de abordare ale acestora şi le discuta cu managerul direct;
  • Este responsabil de calitatea relațiilor cu clienții şi de calitatea documentaţiei/documentelor livrate către aceștia;
  • Este responsabil de gestionarea eficientă a reclamațiilor clienților;
  • Este responsabil de atingerea obiectivelor de vânzări (cantitative, calitative) stabilite cu managerul direct;
  • Este permanent la curent cu noutațile si trendurile ariei de business in care lucrează.

Descrierea companiei

Cine este Rasirom?
Functionam sub coordonarea Serviciului Roman de Informatii si suntem integratori de solutii de Securitate fizica si informatica.
Principalele noastre obiective sunt securizarea cibernetica si fizica a infrastructurilor critice nationale si si europene, precum si asigurarea obiectivelor nationale de interes strategic.
Suntem o echipa de profesionisti de elita, capabili sa faca fata oricaror provocari din domeniul nostru de activitate.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024