Publicat 15 Ian 2021 | Reactualizat 12 Feb 2021 | Expiră 15 Feb 2021

Business Development Manager B2B

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal are deja o experiență anterioară (minim 2 ani) în dezvoltarea și administrarea cu succes a unei baze de clienți locali și internaționali. Va fi o persoană analitică, curioasă intelectual, ambițioasă și motivată să depășească provocările zilnice. Va fi un excelent vânzător și negociator, având o abordare antreprenorială, independentă și pragmatica și cunoștințe solide de limba engleză (fluent) și preferabil de limba rusă și ucraineană.

Descrierea jobului

Cerințe
· Studii superioare Economice (Finanțe, Management etc.) sau Tehnice (Chimie, Agronomie, Biologie)
· Experiență anterioară în vânzări servicii B2B de cel puțin 2 ani
· Bune abilități analitice, de structurare și sintetizare a informațiilor și prioritizare a sarcinilor
· Capacitatea de a înțelege într-un timp scurt o nouă industrie și modul specific de operare
· Capabilități de comunicare excelente, înțelegerea cerințelor clienților și customizarea serviciilor în funcție de necesitățile lor
· Atitudine antreprenorială, focusată pe rezultat
· Capacitatea de a defini și seta obiective, de a urmări progresul precum și executarea acestora cu succes
· Cunoștințe solide de limba engleza (fluent) si preferabil limba rusă și ucraineană

Descrierea Jobului
· Colaborarea strânsă cu clienții actuali în vederea dezvoltării relației comerciale și a îmbunătățirii serviciilor prestate de către Agrilab
· Dezvoltarea portofoliului de clienți prin prospectarea pieței și identificarea potențialilor colaboratori din regiunea Europa Centrala și de Est (inclusiv Rusia și Ucraina). Abordarea și vizitarea acestora - în limitele permise de circumstanțele actuale - în vederea stabilirii unei relații comerciale
· Planificarea împreună cu managerul de laborator a activității prin întocmirea de previziuni a fluxului de lucru în funcție de cerințele clienților
· Atingerea unor KPIs specifici stabiliți de către management
· Întocmirea si prezentarea de rapoarte de activitate lunare, precum și previziuni pragmatice către management
· Flexibilitate în ceea ce privește locul de desfășurare al activității; lucrul la distanță va fi încurajat

Beneficii
· Salariu fix
· Bonus anual direct proporțional cu rezultatele obținute
· Bonuri de masa
· Laptop și telefon cu acoperire internațională
· Mediu de lucru profesionist, colaborativ și motivant
· Training'uri de specializare și perfecționare oferite de companie

Agrilab este un grup de laboratoare specializate în analizele fizico-chimice a produselor agriculturale, cu sediul principal în Geneva, Elveția și prezent pe piața din Romania din anul 2019. Suntem activi atât în piața Europeana, cât și în cea internațională pentru a ne putea adresa cerințelor colaboratorilor noștri în cel mai eficient mod posibil. Printre clienții noștri se numără fermieri, companii active in agribusiness la nivel local și internațional, precum și procesatori de semințe oleaginoase și producători de uleiuri vegetale. Focusul imediat al companiei este expansiunea în regiunea Nord-Estica a Mării Negre, aceasta fiind urmată de o expansiune în regiunea mediteraneeană, ceea ce adnotă faptul că posibilitățile de dezvoltare al noului nostru colaborator sunt semnificative.

Expirat
Business Development Manager B2B  -  SC Agrilab Swiss Analytics SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles