Gratis

BUSINESS DEVELOPER zona Transilvania

DAVIS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

DAVIS ROMANIA - filiala a DAVIS POLONIA- lider european in domeniul productiei, importului
si distributiei de stofe si piele ecologica pentru mobilier tapitat selecteaza candidati pentru
pozitia de BUSINESS DEVELOPER pentru zona TRANSILVANIA, care indeplinesc urmatoarele cerinte:

-domiciliu in Cluj Napoca, Targu Mures, Alba Iulia, Oradea, Bistrita sau localitati apropiate acestora.

-absolvent studii superioare

-experienta relevanta in vanzari B2B (AVANTAJ experienta in vanzari de stofe, mobilier sau materii prime pentru industria producatoare de mobilier)

-disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara si strainatate in zona alocata, respectiv judetele: SM, MM, BN, BH, SJ, CJ, MS, AB, AR, TM, HD, HR, CV.

-permis auto cat. B, experienta minim 2 ani

-limba engleza nivel mediu/superior.
-limba maghiara - avantaj

-abilitati de comunicare, negociere, persuasivitate

-abilitati comerciale, simt estetic, dinamism, ambitie, seriozitate

Descrierea jobului

Atributiile Business Developer-ului sunt:
-prezinta, promoveaza si vinde produsele companiei (stofe pentru mobilier tapitat) exclusiv catre persoane juridice - firme ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈producatoare de mobilier tapitat;

-gestioneaza relatiile comerciale si acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor actuali si potentiali;

-implementeaza diverse instrumente de promovare a vanzarilor in magazinele clientilor, producatori de mobilier tapitat;

-prospecteaza in permanenta piata si abordeaza noi potentiali clienti;

-implementeaza politicile comerciale si de produs ale companiei;

-participa la targuri si expozitii de profil, in tara sau strainatate.
Postul presupune deplasari zilnice in zona alocata: 50-250 km zilnic, 4 zile pe saptamana, cu intoarcere zilnica acasa. Ocazional deplasarile pot fi mai lungi, cu cazare in hotel, aprox. 2-3 nopti pe luna.
Periodic se fac deplasari in strainatate pentru meeting-uri si training-uri la sediul din Polonia sau participari la targuri de profil si expozitii.

Candidatul selectat va beneficia de conditii de lucru si un pachet financiar stimulante, la standarde europene:salariu fix + comision, bonusuri anuale, bonusuir project-based, etc.

Conditii de lucru: masina, laptop, telefon de serviciu, home-office.

DAVIS ROMANIA SRL este filiala a DAVIS POLONIA - unul dintre cei mai mari distribuitori europeni de stofe pentru mobilier tapitat (canapele, fotolii, scaune, paturi, etc.). DAVIS POLONIA a fost infiintat acum 27 de ani si are sediul si depozitul central in Bielsko-Biala, in zona de sud-vest a Poloniei.
DAVIS POLONIA dispune de mai multe filiale regionale in Serbia, Romania, Bulgaria, Italia, Spania, Bosnia-Hertegovina, Albania si de o retea de reprezentanti care acopera toate tarile europene, inclusiv UK. In prezent, DAVIS POLONIA exporta in peste 40 de tari, fie direct din Polonia, fie din filialele regionale.
DAVIS ROMANIA a fost infiintata in 2017, cu sediu si depozit in Satu Mare, avand ca scop principal deservirea tuturor categoriilor de clienti din intreaga tara.
Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 16 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024