Gratis

Business Developer - echipamente de protectie

FEELBOX RO
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam colegi care sa se alature echipei Corporate Sales.
Activitatea principala presupune promovarea produselor din portofoliul FEELBOX RO catre clienti business, firme medii si mari, precum si institutii publice, care folosesc echipamente de lucru (salopete, tricouri, jachete de lucru, fleece, etc.) si echipamente individuale de protectie (EIP: incaltaminte cu bombeu de protectie, manusi de lucru, imbracaminte de inalta vizibilitate, casti de protectie, masti pentru protectie respiratorie, articole pentru lucru la inaltime, etc.).

Cerinte:
  • Experienta de cel putin 2 ani in vanzari B2B: vanzare pe teren sau vanzare la distanta, exclusiv catre persoane juridice. Experienta in domeniul EIP reprezinta un avantaj. Nu e considerata experienta relevanta de vanzari B2B perioada lucrata intr-un magazin, in distributie sau in procesarea comenzilor.
  • Ambitie, orientare catre rezultate.
  • Bune aptitudini de negociere comerciala: identificare nevoi, tratare obiectii, gasire de solutii avantajoase de ambele parti.
  • Excelente abilitati de comunicare: voce placuta, dictie buna, discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa, prezenta placuta, incredere.
  • Capacitatea de a comunica corect in scris in limba romana.
  • Cunostinte de utilizare PC nivel mediu: Microsoft Office, CRM.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Obiectivul jobului este dezvoltarea portofoliului de clienti ai companiei prin promovarea catre clienti business, companii mijlocii si mari, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀a echipamentelor individuale de protectie (EIP: bocanci cu bombeu de protectie, manusi de lucru, imbracaminte de inalta vizibilitate, casti de protectie, masti si semimasti pentru protectie respiratorie, articole pentru lucru la inaltime, etc.) si a articolelor de imbracaminte de lucru (salopete, tricouri, jachete de lucru, fleece, etc.).

Responsabilitati:
  • Contactarea clientilor existenti si a potentialilor clienti, firme medii sau mari si institutii publice, si aflarea nevoilor reale in domeniul echipamentelor de lucru si al echipamentelor individuale de protectie.
  • Trimiterera ofertelor de produse care se potrivesc nevoilor clientilor, evidentierea caracteristicilor tehnice care reprezinta un avantaj pentru client.
  • Consilierea clientilor in gasirea solutiilor potrivite pe termen lung.
  • Intocmirea de rapoarte specifice activitatii.
Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa performanta, aflata in crestere, formata din oameni pozitivi, inteligenti si prietenosi. Media de varsta: 34 ani.
  • Traininguri de specialitate specifice domeniului de activitate.
  • Contract de munca in conformitate cu legislatia.
  • Weekend-urile si sarbatorile legale sunt libere.
  • Salariul stimuleaza performanta si are o componenta fixa si una variabila, in functie de rezultate.

FeelBox este un partener pe termen lung pentru clientii sai de tip business din toata tara, oferindu-le o gama completa de echipamente individuale de protectie in munca si imbracaminte de lucru. Clientii FeelBox sunt persoane juridice, companii si institutii medii si mari, pentru care este important sa se poata baza pe un furnizor care isi tine promisiunile si ii acorda tot suportul pentru alegerea solutiilor.

Vanzarile noastre sunt de peste 1 milion de euro pe an iar acesta este rezultatul direct al profesionalismului membrilor echipei FeelBox si al calitatii produselor pe care le promovam.

Detalii pe: www.feelbox.ro

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024