Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Business Analyst (transport si logistica)

Gruber Logistics Shared Services SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Calificări necesare:
Educație: Diplomă în Economie, Inginerie sau domenii conexe.
Experiență: Preferabil cel puțin 2 ani de experiență ca Analist de Afaceri sau în roluri similare.
Cunoștințe de Industrie: Cunoașterea sectorului Transport și Logistică este un avantaj.
Competențe în Analiza Datelor: Abilitatea de a analiza seturi mari de date și de a le prezenta eficient.
Competențe Tehnice:
- Excelenta cunoaștere a MS Office, în special Excel.
- Cunoștințe de bază în SQL și structurile de baze de date relaționale (pentru colaborarea cu echipa IT).
- Cunoașterea avansată a limbii engleze; cunoașterea limbii germane este un plus.
Competențe Soft necesare:
Independență: Capacitatea de a lucra autonom.
Comunicare: Abilități puternice de comunicare verbală și scrisă.
Adaptabilitate: Flexibilitate, proactivitate și spirit de echipă.
Rezolvarea Problemelor: Identificarea problemelor critice și propunerea de soluții eficiente.
Atenție la Detalii: Precizie și responsabilitate în toate sarcinile.

Descrierea jobului

Ești pasionat de analiza datelor și dornic să contribui la o echipă dinamică? Căutăm un Analyst de Afaceri talentat pentru ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀a se alătura organizației noastre. Ca Analist de Afaceri, vei juca un rol crucial în asigurarea calității datelor, generarea de insight-uri valoroase și colaborarea cu echipele interfuncționale. Dacă te simți în largul tău într-un mediu rapid și ai calificările necesare, te încurajăm să aplici!
Principalele responsabilități și obiective:
Asigurarea Calității Datelor: Verificarea calității datelor de bază și implementarea soluțiilor pentru îmbunătățirea acestora.
Utilizarea Datelor: Valorificarea datelor provenite din surse diverse.
Excelență în Raportare: Pregătirea de rapoarte cuprinzătoare în Power BI pentru a face datele accesibile părților interesate.
Colaborare: Lucrul strâns cu echipa IT pentru dezvoltarea și implementarea de instrumente și sisteme noi pentru analiza datelor.
Dacă îndeplinești aceste calificări și ești pregătit să contribui la echipa noastră, așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația ta! Aplică acum și fii parte din călătoria noastră interesantă în lumea analizei datelor și logistică.

Gruber Logistics Srl si Gruber Logistics Shared Services sunt filialele din Romania ale Grupului Italian de transport Gruber Logistics Spa, companie cu 80 de ani de experiență in servicii logistice și transport internațional de mărfuri in Uniunea Europeană si nu numai.

Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 23 Iun. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.