Gratis

Business Account Manager

NextUp Management Solutions

Candidatul Ideal

Cine suntem:

Suntem Next Up Management Solutions si dezvoltam solutii software “ready to use” pentru antreprenorii si contabilii din Romania. Suntem o companie de produs, in care rezultatul eforturilor noastre ajunge in timp real la mii de utilizatori.

NextUp Management Solutions, este una dintre cele mai mari companii de soluții software pentru business, cu peste 5.500 de companii în portofoliul de clienți. Cu o experiență vastă în piața de software-uri de business și cu peste 30.000 de utilizatori zilnici, soluțiile NextUp ajută antreprenorii să economiseasca timp și resurse, fiind soluția ideală atunci când vor sa faca pasul următor în business.

Ce valori avem:

- Colaboram efficient – credem ca cele mai bune rezultate pot fi obtinute printr-un efort de echipa
- Oferim produse, servicii si solutii de calitate – credem in setarea standardelor de excelenta
- Invatam mereu – credem ca doar prin instruire continua putem avea in echipa cei mai buni profesionisti
- Suntem orientati spre impactul pozitiv al actiunilor noastre – credem ca putem optimiza activitatea business-urilor prin produsele pe care le avem / dezvoltam

Pentru a aduce new business, cautam un Business Development Account Manager care sa isi lanseze sau sa isi continue cariera in industria software. Il vrem pe cel mai bun si te asiguram ca rasplatim performanta!

Te potrivesti cu noi daca:
- Ai experienta in domeniul vanzarilor: minim 3 ani - de preferat in industria software
- Excelezi in comunicare: iti place sa te conectezi cu oamenii, sa construiesti relatii, ai abilitati de comunicare verbala si scrisa
- Esti orientat catre obiective: intelegi importanta targetelor si te motiveaza sa lucrezi cu obiective specifice
- Ai cunoastere de business: ai o intelegere aprofundata a fluxurilor de lucru dintr-o companie
- Detii cunostinte tehnice: poti intelege cu usurinta cum functioneaza un soft de tip ERP si ai experienta in documentarea activitatii intr-un CRM

Descrierea jobului

Responsabilitatile rolului:

- Atingerea obiectivelor de vanzari prin construirea de noi oportunitati (upsell si cross sell)
- Participarea la intalniri cu potentialii clienti pentru efectuarea de prezentari ale produselor
- Mentinerea legaturii cu departamentul de Dezvoltare si Productie pentru clarificarea cerintelor clientului
- Account management pentru clientii din portofoliu, in colaborare cu departamentul de Asistenta Tehnica
- Documentarea in CRM a activitatii desfasurate

De ce sa vii la noi in echipa:

- Pachet de compensatii si beneficii aliniat tendintelor din piata (parte fixa plus comision din vanzari)
- Un mediu de lucru plăcut si un birou situat intr-un spațiu luminos din centrul capitalei (zona Unirii)
- Mod de lucru hybrid – dupa perioada de proba
- Servicii medicale in sistemul privat de sanatate
- All you can read – abonament Bookster
- Plan personalizat de training
- Activitati de echipa
- Suportul unei echipe entuziaste și pasionate

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024